♥zápasy♥

Prehra s Kanadou,čakajú nás Fíni

30. dubna 2009 v 15:53 | zuzu25ka
V utorok slovenská reprezentácia prehrala s Kanadou vysoko 3:7.Na celom tíme síce bolo vidno snahu,to však ale nestačí.Až 5 gólov sme inkasovali v oslabeniach.V závere sa naši síce rozstrieľali,avšak to bolo už neskoro na zmenu celkového výsledku.Strelcami našich troch gólov boli Surový,Hossa a Graňák.Zápas odchytal Halák,avšak po piatich inkasovaných góloch ho vystriedal Ján Lašák,ktorý inkasoval ešte ďalšie 2.7 gólov naposledy slovenská reprezentácia dostala na MS v roku 2007 v zápase so Švédmi.
Verím,že chalani sa z tohto zápasu poučia,už zajtra nás čaká víťaz skupiny D-Fínsko.Zápas sa odohrá o 20:15 hod,tak držte našim palce!!

Lašák zo shoutoutom,Pardubice vedú v sérii

12. března 2009 v 13:45 | Zuzu25ka
Včerajší piaty zápas štvrťfinálovej série sa niesom v znamení pardubických hokejistov.Už v 4.minúte skóroval Rákos v 6.minúte 2.tretiny Divíšek no a v druhej polovici 2.tretiny aj do tretice Pivko.Pardubice tak viedli 3:0 a tento stav si udržali až do konca zápasu a tak konečne vedú v sérii 3:2 a od postupu do semifinále ich delí už len jedna výhra.Zápas sa odohrá zajtra v Plzni .Navyše,Janko vychytal nulu a tak má na svojom konte aj prvý shotout v play-off.Rozhovor s Jankom po zápase si môžte prečítať na oficiálnej stránke Pardubíc klik sem

Séria opäť vyrovnaná na 2:2

10. března 2009 v 16:28 | Zuzu25ka

V nedeľu odohrali Pardubice v poradí tretí štvrťfinálový zápas,ktorý sa hral v Plzni.Nepriniesol im však šťastie a prehrali 1:2 a tak Plzeň viedla v sérii 2:1,nie však nadhlo,pretože vo včerajšom zápase sa Pardubice postarali o výhru 4:3 a tak je séria opäť vyrovnaná na 2:2,takže vo štvrťfinále sa ešte určite máme načo tešiť,bude to vyrovnané.Najbližší zápas sa odohrá už zajtra 11.3. opäť na pardubickom ľade.
Vo včerajšom zápase Janko predviedol veľmi dôležitý zákrok,ked zmaril pokus Straku o vyrovnanie a nasledovné predĺženie zápasu.Strakova dorážka smerovala do odkrytej časti bránky. Lašák však puk napokon za svoj chrbát nepustil, keď sa skokom presunul k druhej žŕdke a chytil ho do lapačky.

Séria s Plzňou zatiaľ nerozhodne, 1:1

5. března 2009 v 20:48 | Zuzu25ka
Včera odohrali Pardubice svoj prvý štvrťfinálový zápas proti Plzni,ktorý sa v riadnej hracej dobe skončil nerozhodne 1:1 no počas predĺženia ako prvá skórovala Plzeň a to znamenalo jej výhru nad Pardubicami 2:1.Dnes sa odohral druhý duel,ktorý už pre Pardubice skončil víťazne 3:1.Najbližší zápas sa odohrá už v Plzni v nedeľu 8.marca.
zdroj fotiek:hcpce.cz

Pardubice víťazne nad Chrudimou

26. února 2009 v 21:32 | zuzu25ka
Pardubice porazili Chrudim 4:3 v dnešnom prípravnom zápase,ktorý trval 45 minút.Potom šli na rad samostatné nájazdy,v ktorých vyhrala Chrudim 3:2.Janko Lašák chytal prvých 30.minút,potom ho vystriedal Martin Růžička.Ešte stále nieje známe,akého súpera budú mať Pardubice v play off,rozhodne sa medzi Plzňou a Vítkovicami.

Pardubice prehrali s Plzňou

20. února 2009 v 14:26 | Zuzu25ka
Pardubice včera podľahli Plzni 1:4,strelili len jediný gól,ktorého autorom bol Lukáš Král,pre ktorého to bol prvý extraligový zápas.Za Plzeň skórovali Kracík,Vlasák a 2 krát Straka.Zápas odchytal Růžička,ktorý bol aj vyhlásený najlepším hráčom za Pardubice,za Plzeň to bol autor dvoch gólov Straka.Prvý zápas play-off Pardubice odohrajú proti jednému týmu z týchto troch:Liberec,Plzeň,Vítkovice.

Zápas s Litvínovom priniesol len 1 bod

18. února 2009 v 9:26 | Zuzu25ka
Včera odohrali Pardubice svoj posledný domáci zápas základnej časti,ktorý priniesol až samostatné nájazdy.V 1.tretine nepadol ani jeden gól,no v 16.minúte mal na to šancu Divíšek s Cetkovským trafil však len Hubla.2.tretina takisto nepriniesla ani jeden gól,mohol rozhodnúť Kolár no ani on nepremenil.V 3.tretine konečne začali padať góly,ten prvý hned v prvej minúte prekonal Hubla Tomáš Blažek,no o 5 minút na to skóroval aj Litvínov gólom Janského a tak bol zápas opäť nerozhodne 1:1.Pardubice sa v 52.minúte dostali opäť do vedenia vďaka gólu Zohornu no o 2.minúty na to Litvínov opäť prekonal Lašáka a tak to bola opäť remíza 2:2.Do konca 3.tretiny už nepadol žiaden gól a tak nasledovalo predĺženie,ktoré bolo takisto bezgólové a tak prišli na rad samostatné nájazdy.František Lukeš svojim gólom v s.n. rozhodol o výhre Litvínova 2:3 a tak si Pardubice odviezli len 1 bod.
Janko odchytal zápas v charitatívnej maske,ktorá už poputovala do dražby.

Pardubice včera prehrali so Zlínom

16. února 2009 v 17:31 | Zuzu25ka
Dnes len v skratke lebo mi je hrozne blbo.Pardubice prehrali so Zlínom včera dosť vysoko 1:5,jediný gól pardubíc dal cetkovský za asistencie Pivka.Autormi zlínskych gólov sú Záhorovský,Nosek,Andrašovský,Balaštík a opäť Andrašovský.Najlepším hráčom Pardubíc bol Libor Pivko,celý zápas odchytal Ružička.

Pardubice na čele tabuľky O2 extraligy

15. února 2009 v 9:56 | Zuzu25ka
V piatkovom zápase Pardubice porazili Vítkovice tak aj aj Boleslav,tesne 2:1.Prvý gól padol až v polovici 2.tretiny,autorom gólu bol Čáslava za asistencie Somíka a Blažka no o minúto na to skóroval Strapáč atk bol stav vyrovnaný 1:1.Divíšek za asistencie Cetkovského už o 6.minút rozhodli o celom zápase,Pardubice získali náskok 2:1 ktorý si udržali do konca zápasu.Lašák už po druhýkrát za sebou vyhlásený ako najlepší hráč zápasu.Dnes odohrajú Pardubice zápas proti Zlínu.

Pardubice porazili Boleslav,1.miesto v tabuľke im to neprinieslo

11. února 2009 v 20:23 | Zuzu25ka

Dnešný zápas Pardubíc a Mladej Boleslavy priniesol len 3 góly.Prvým a zároveň posledným gólom Mladej Boleslavy bol gól Nouze v 5.minúte.Využil tak trestné strieľanie,ktoré mal umožnené vďaka faulu Snopka na Padeláka pred Lašákovou bránou.Pardubice však odpovedali veľmi rýchlo presilovkovým gólom Starého za asistencie Kolára,len minútu po góle Boleslavy.V 9.minúte padol druhý a zároveň aj posledný gól zápasu,ktorý strelil Zohorna a zaručil tak Pardubiciam tesnú výhru zápasu 2:1.Janko Lašák bol vyhlásený za najlepšieho hráča zápasu Pardubíc a Nouza na strane Boleslavy.

Vypredaná Čez aréna sa tešila z výhry nad Spartou

2. února 2009 v 19:22 | Zuzu25ka
Vypredaná Čez aréna privítala na svojom ľade súpera zo Sparty Praha včera,1.februára 2009.Pardubce do zápasu nevkročili až tak úspešne,pretože v 9.minúte skóroval sparťanský hráč Podlešák,no o 2.minúty na to prišlo vyrovnanie vďaka gólu Starého a tak bolo 1:1.Do konca 1.tretiny už nepadol žiaden gól,dokonca ani v prvej polovici 2.tretiny bol stav nemenný 1:1.V 14.minúte 2.tretiny sa to podarilo zmeniť stav Blažkovi za asistencie Čáslavu a Somíka,ktorí zároveň využili krátku presilovku,Pardubice sa tak mohli tešiť z náskoku 2:1.V 2.tretine a takmer celú 3.tretinu nepadli opäť žiadne góly až 6.minút pred koncom zápasu sa podarilo vyrovnať Sparte na 2:2.Po riadnej hracej dobe nasledovalo predlĺženie a Pardubiciam sa podarilo skórovať 30 sekúnd pred koncom a to znamenalo výhru 3:2 Pardubíc po predĺžení.Lašák mal 38 zásahov(94,7% úspešnosť).

Pardubice zvíťazili nad ČB

31. ledna 2009 v 19:07 | Zuzu25ka

Dnes som úplne zničená a ak sa mi moc nechce písať celý priebeh zápasu,takže sem len pridávam článok z portálu hokej.sk
Rozhovor s Jankom po zápase si môžte prečítať na tejto adrese...

Slovenský brankár Ján Lašák bol podľa českého denníka Sport hlavným strojcom piatkového víťazstva Pardubíc na ľade Českých Budějovíc 3:2 v 46. kole O2 extraligy. Slovenský fantóm vygumoval chvíľami až drvivý nápor domácich, uvádza v návrate k duelu spomínaný denník. Juhočesi bojujúci o postup do play off ťahali sériu piatich víťazstiev v rade, prerušili ju práve hráči Pardubíc, ktorí zase stále živia šancu na prvenstvo po základnej časti súťaže. Odchovanec zvolenského hokeja zaznamenal 44 úspešných zákrokov. Privádzal nimi domácich útočníkov k zúfalstvu.
Prvý gól, ktorý inkasoval, však podľa neho nemal platiť. "Pred ním som bol faulovaný. Bolo to hneď v tretej minúte, to ešte bolo všetko otvorené. Horšie by bolo, keby sa to stalo na konci zápasu. Musím sa však rozhodcu zastať. Možno to dobre nevidel. Verím, že v play off, keď budú na ľade dvaja hlavní rozhodcovia, taký gól nebude platiť. Hneď po piatich sekundách som vychladol. Ešte sme to potom s rozhodcom rozoberali a ja som mu hovoril, nech sa na to vykašle. Tento moment ma skôr vyhecoval k môjmu výkonu," uvádza v rozsiahlejšom rozhovore na stránkach Sportu Ján Lašák.

Pardubice na Třinec nestačili

26. ledna 2009 v 14:20 | Zuzu25ka
Vo včerajšom zápase na trineckom ľade Pardubice nestačili na Třinec a tak domov cestovali bez bodu.V zápase padlo až 8 gólov-v 16.minúte skóroval Starý za asistencie Koukala a to znamenalo vedenie Pardubíc 1:0.O 11.minút bolo vďaka gólu Poláka vyrovnané na 1:1,o 2 minúty prišiel ďalší nečakaný gól od Trinca čo znamenalo pre nich vedenie 2:1.Prešli len 3.minúty od gólov a trineckému hráčovi Balejovi sa opäť podarilo prekonať Ružičku a tak viedli už 3:1.V 39.minúte sa konečne podarilo skórovať aj Pardubicami zásluhou gólu Kolára,ktorý stav upravil na 2:3 z pohľadu PCE.V40.minúte prišlo opäť ochladenie,Moravec strelil gól a tak sa Trinec opäť dostal do dvojgólového náskoku 4:2.V 40.minúte sa v bránke Ružička vymenil s Lašákom,ktorý odchytal zápas do konca stretnutia.Koukalovi sa podarilo v 52.minúte streliť gól a tak pce opäť znížili stav na 4:3.Minútu pred koncom zápasu to stavili na power-play,ktoré bohužiaľ nevyšlo podľa ich predstáv a tak piaty gól Trinca putoval priamo do prázdnej pardubickej bránky čo znamenalo trinckú výhru 5:3.
Najbližší zápas Pardubice odohrajú vonku proti Českým Budejoviciam v piatok 30.1. o 17:30 hod.

Pardubice zvíťazili nad Kladnom

24. ledna 2009 v 18:39 | Zuzu25ka
Pardubice zvíťazili nad Kladnom 4:2 vo včerajšom zápase 44.kola O2 extraligy a na zápas prišlo neuveriteľných 9610 divákov.
Góly: Cetkovský (Pivko, Divíšek) (PCE), Somík (Píša, Čáslava) (PCE), Horna (Novotný) (KLA), Somík (Pucher, Zohorna) (PCE), Frolík (KLA),Starý (Koukal, Kolář I) (PCE).
zdroj:hcpce.cz

Pardubice zajtra proti Kladnu

22. ledna 2009 v 13:39 | Zuzu25ka
Pardubice zajtra odohrajú domáci zápas44.kola O2 extraligy proti Kladnu o 18:00 hodine.Play-off sa už blíži,do konca základnej časti ostáva už len 9 zápasov.Online zápas na tejto adrese

Pardubice konečne s tromi bodmi

18. ledna 2009 v 21:14 | Zuzu25ka
Dnes odohrali Pardubice zápas proti Znojmu,v bránke tentokrát s Ružičkom.V 1.tretine nepadol žiaden gól,no v tej druhej padli hned dve, prvý gól strelil Meidl v 28.minúte a tak Znojmo viedlo 1:0 no 3 minúty pred koncom 2.tretiny vyrovnal na 1:1 Cetkovský.V 3.tretine padli až 4 góly,opäť najprv zo strany Znojma-Erat a potom zo strany Pardubíc-Koukal a tak bolo 2:2.4 minúty pred koncom zápasu namieril presne opäť Cetkovský a tak sa Pardubice dostali do vedenia 3:2.Minútu pred knocom zápasu sa orli pokúsili o power-play,avšak neúspešne,pretože Pivko si to namieril do prázdnej brány celkom presne a to znamenalo spečatenie výhry 4:2 proti Znojmu a pokiaľ sa nemýlim,tak PCE by mali v tabuľke putovať na 2.miesto:)

Pardubice opäť len s bodom proti Libercu

16. ledna 2009 v 20:46 | Zuzu25ka
Dnes Pardubice v zápase 42.kola O2 extraligy privítali na domácom ľade Liberec.Už v 7.minúte skóroval liberecký hráč Nedved a tak Liberec viedol 1:0 až do konca prvej tretiny.Ďalší gól prišiel až v 5.minúte druhej tretiny ale bohužiaľ,opäť zo strany Liberca a tak už tigri viedli 2:0.Koncom tretej tretiny sa začalo dariť aj pardubickým hráčom-Pivko v 49.minúte strelil gól a o 10.minút na to sa podarilo Fikrta prekonať aj Janovi Starému.Zápas bol tak vyrovnaný na 2:2 a nastalo predĺženie,no Janko Lašák v 3.minúte predĺženia inkasoval gól od Šachlova a to znamenalo prehru Pardubíc 2:3 a zisk len jedného bodu.
Janko bol vyhlásený za najlepšieho hráča zápasu.

Pardubice po zápase so Sláviou bez góla aj bez bodov

13. ledna 2009 v 20:48 | Zuzu25ka
Pardubice v dnešnom stretnutí proti pražskej Slávii nedokázali streliť ani jeden gól,kdežto Slávii sa bránku podarilo prekonať až dvakrát a tak vyhrala 2:0.Góly strelili Vondrka a Beránek.Zápas sledovalo 6876 divákov.Dnes pred Lašákom dostal v bránke prednost Ružička.Najbližší zápas Pardubice odohrajú v piatok 16.1. proti Libercu o 18:00 hod,výhodou by malo byť domáce prostredie.

Pardubice dnes proti Slávii

13. ledna 2009 v 14:15 | Zuzu25ka
Pardubice dnes 13.1.2009 odohrajú zápas 41.kola O2 extraligy na ľade pražskej Slávie o 18:15 hod.Zápas na onlajnoch môžte sledovať na tejto adrese .

Pardubice zachránili bod 13 sekúnd pred koncom zápasu

11. ledna 2009 v 19:40 | Zuzu25ka
Pardubice dnes odohrali domáci zápas proti Karlovým Varom,prehrali však 2:3 po predĺžení.V 9.minúte strelil karlovarský hráč Košťal gól a tak KV viedli 1:0,potom Somík vyrovnal na 1:1 no už o 6 minút sa karlovarčania mohli radovať z vedenia 2:1,ktoré si prísne držali až do 59.minúty a keď už všetko vyzeralo v prehru,Pardubice to riskli na power-play,Lašák opustil bránku a 13 sekúnd pred koncom riadnej hracej doby Píša vyrovnal na 2:2 a tak nastalo predlženie,v ktorom bohužiaľ Janko Lašák inkasoval gól v poslednej minúte a tak Pardubice prehrali 2:3.Pardubickú Čez arénu dnes navštívilo 8930 divákov.