Prosinec 2009

Atlant zvíťazil nad Víťazom Čechov,Janko Lašák by rád ostal v KHL

30. prosince 2009 v 15:06 | zuzu25ka |  ♥články♥
Včera Atlant zvíťazil na domácom ľade proti Víťazovi Čechov 5:1 a to je pre Janka už jeho tretia
výhra v KHL.Najbližší zápas ich čaká 3.januára proti Seversťalu Čerepovec,kde sa Janko stretne proti svojej brankárskej dvojičke Rasťovi Staňovi.
Janko sa v rozhovorre pre hokej.sk vyjadril,že by rád ostal v KHL aj po ZOH 2010.Do nominácie na olympijské hry sa Janko nedostal,Filc dal prednosť Halákovi,Budajovi a Staňovi.
"Odchod z Košíc nebol ľahký. Do tímu som prišiel v zložitom období na pomoc, keď mal problémy so zranením prvého brankára. Nechceli ma pustiť, ale napokon súhlasili s uvoľnením na päť až šesť týždňov," povedal pre oficiálnu klubovú stránka podmoskovského klubu tridsaťročný slovenský gólman a pokračoval: "Vedel som, že Gerber je zranený. Vedel som, že klub bude potrebovať náhradu a hovoril som o tom aj so svojím agentom. Trošku aj on pomohol naštartovať celú dohodu."
O tom, či Lašák zostane v Rusku aj po olympijskej prestávke, sa musí rozhodnúť do 15. januára. "V tomto termíne končí prestupové obdobie. Dohodnúť sa však musia kluby. Ja by som však rád zostal v KHL," dodal Lašák, ktorý sa nedostal do predbežnej nominácie Slovenska na ZOH 2010 do kanadského Vancouveru.

Atlant dnes podľahol UFE

27. prosince 2009 v 20:48 | zuzu25ka |  ♥články♥
Nový tím Jána Lašáka Atlant Mytišči dnes podľahol Ufe 2:4.V tabuľke sa však držia na 6.mieste a to je myslím si že veľmi dobré umiestnenie.:) Najbližší zápas Atlant odohrá proti Víťazovi Čechov v utorok 29.12. 2009.

Do galérie som pridala zopár fotografii Janka zo zápasu proti UFE. GALERIA:ATLANT vs. UFA

Druhé vychytané víťazstvo Janka Lašáka v drese Atlantu

25. prosince 2009 v 18:39 | zuzu25ka |  ♥články♥

Dnes 25.12. sa odohralo ďalšie kolo KHL a tím Atlant Mytišči,za ktorý chytá Janko dnes odohral zápas proti Astane.Spočiatku to vyzeralo v jasné víťazstvo pre Atlant,keď ešte v 2.tretine vyhrávali 4:0.Zápas sa však zdramatizoval a do konca druhej tretiny hráči Astany znížili na 4:3.V tretej tretine sa im podarilo vyrovnať na 4:4 a tak nasledovalo predĺženie,v ňom však rozhodujúci gól nepadol.Nasledovali tak samostatné nájazdy,v ktorých sa Janko ukázal a nepusil žiadnu strelu do bránky.Atlantu sa to podarilo a tak zvíťazili po predĺžení 5:4!

Najbližší zápas Atlant odohrá v nedeľu 27.12. proti UFE.

Atlant zvíťazil nad Avantgardom

23. prosince 2009 v 18:24 | zuzu25ka |  ♥články♥

Dnes Janko Lašák zažil svoju premiéru v ruskej KHL v drese Atlantu Mytišči proti Avantgardu Omsk.Premiéra sa niesla vo víťaznom duchu,Atlant už na začiatku prvej tretiny strelil vedúci gól a hoci Omsk dorovnal na 1:1 a neskôr aj na 2:2,viac sa im skórovať už nepodarilo. Atlant stretil ešte dva góly a to im zaručilo víťazstvo 4:2.Janko odchytal zápas veľmi slušne,len tak ďalej prajem čo najviac úspechov!

Najbližší zápas Atlant odohrá v piatok 25.12. proti Astane o 18:00 hodine.

Janko Lašák už dnes odchytá v drese Atlantu

23. prosince 2009 v 13:12 | zuzu25ka |  ♥články♥
Janko Lašák už dnes odchytá zápas v drese Atlant Mytišči proti Avantgardu Omsk.Potvrdil to aj riaditeľ klubu Raviľ Ishakov.Janko podpísal zmluvu do konca januára 2010.Držím mu palce,nech sa mu darí čo najlepšie!!

Ján Lašák už v drese Atlant Mytišči!

22. prosince 2009 v 16:58 | zuzu25ka |  ♥články♥

Ján Lašák už v drese Atlant Mytišči! Najbližší zápas sa má ododhrať už zajtra 23.decembra proti Omsku,ale zatiaľ vám neviem povedať,či bude Janko už chytať.Ak áno,tak mu určite všetci držte palce!:)

Lašák odchádza na hosťovanie do ruského Mytišči

21. prosince 2009 v 18:20 | zuzu25ka |  ♥články♥

Reprezentačný brankár v službách HC Košice Ján Lašák dostal nečakanú ponuku od ruského klubu Atlant Mytišči a keďže sa mu majstrovský klub rozhodol výjsť v ústrety, už v utorok by mal podpísať kontrakt na hosťovanie do konca januára 2010. V aktuálne jedenástom klube KHL by mal nahradiť Švajčiara Martina Gerbera, ktorého vyradilo zranenie krčnej chrbtice.
"Lašák sa pripojí k nášmu tímu v najbližšom čase a mal by u nás chytať, kým sa nevyjasní situácia okolo zranenia nášho prvého gólmana Gerbera," konštatoval pre oficiálnu webstránku podmoskovského klubu športový riaditeľ Atlantu Raviľ Ischakov.
"Zmluvu s Atlantom by som mal podpísať v utorok. V pondelok ráno som vyrazil z Košíc do Bratislavy, kde som si vybavil víza a po prespatí v Pardubiciach sa vydám v utorok do Moskvy," potvrdil nám Ján Lašák svoj odchod na hosťovanie do Atlantu.
V KHL sa Lašák stane druhým slovenským brankárom po Rastislavovi Staňovi, ktorý chytá v Severstali Čerepovec. Rodák zo Zvolena tak opráši skúsenosti zo sezóny 2003/04, kedy pôsobil v SKA Petrohrad.
"Vidina možnosti ukázať sa v mimoriadne kvalitnej lige bola pre mňa lákavá. Zomlelo sa to neuveriteľne rýchlo a išlo o reakciu Mytišči na zranenie Martina Gerbera. Priznám sa, že ma záujem ruského klubu potešil a tak som košický klub požiadal o to, či by som to mohol skúsiť. Som veľmi rád, že mi vyšli v ústrety a ja za to Košiciam veľmi pekne ďakujem. Cením si ústretový postoj," dodal Lašák, ktorý by si mohol dobrými výkonmi v bráne Mytišči zvýšiť svoje šance na účasť na olympijských hrách v kanadskom Vancouvri.

ZDROJ:HOKEJ.SK

S Českom prehra,nad Bieloruskom víťazstvo

18. prosince 2009 v 18:31 | zuzu25ka |  ♥články♥

V utorok 15.12. odohrala slovenská hokejová reprezentácia prírpavný zápas proti susednému Česku.Zápas skončil remízou 2:2 no po samostatných nájazdoch zvíťazilo nakoniec Česko 3:2.Zápas odchytal Janko Lašák.Druhý zápas proti Bielorusku sme odohrali včera 17.12. a ten sme dotiahli do víťazného konca 4:2.Tento zápas neodchytal Janko ale jeho brankárska dvojička Rasťo Staňa.Obidve zápasy sa odohrali v košickej Steel aréne.

Slovensko čaká zajtra 19.12. ešte posledný zápas a to už zajtra proti Švajčiarsku v Spišskej Novej Vsi.Ide o posledný zápas pred zimnými olympijskými hrami vo Vancouveri.Zatiaľ nie je známe,či zápas odchytá Janko Lašák alebo Rasťo Staňa.Verím,že mužstvu sa tento zápas podarí dotiahnuť dovíťazného konca!

zajtra Slovensko proti Čechom!

14. prosince 2009 v 15:41 | zuzu25ka |  ♥články♥
Už zajtra 15.12. slovenská hokejová reprezentácia odohrá prípravný zápas proti susednému Česku.Hrať sa bude v košickej Steel aréne.Medzi nominovanými brankármi je aj Janko Lašák tak uvidíme,či dostane od trénera Jána Filca príležitosť.

Posledné dva zápasy Košice vyhrali

14. prosince 2009 v 15:35 | zuzu25ka |  ♥články♥
Posledné dva zápasy v tomto kalendárnom roku sa podarilo Košiciam vyhrať.V piatok sa nám podarilo zdolať Banskú Bystricu 7:4,ktorá je akutálne na 2.mieste v tabuľke.Včera sa nám podarilo zvíťaziť aj na domácom ľade proti Spišskej Novej Vsi 4:3.Tieto dva zápasy Janko Lašák nedochytal,chytal Julo Hudáček,ktorý bol naozaj veľmi dobrý.

Teraz nasleduje dlhá reprezentačná prestávka a hokejisti slovnaft extraligy sa vrátia na ľad až v novom roku 2010. 5.januára odohráme domáci zápas proti Popradu.

Ján Lašák má novú masku s motívom Asterixa a Obelixa

9. prosince 2009 v 14:08 | zuzu25ka |  ♥články♥
Ján Lašák včera proti Trenčínu odchytal svoj prvý zápas v jeho novej maske.Tá nesie motív rozprávkových postavičiek Asterixa a Obelixa.Vyzerá to veľmi dobre,tu je fotografia.:) Viac fotografií v galérii NA TEJTO ADRESE

Lašák v novej maske odchytal len 18.minút

9. prosince 2009 v 14:02 | zuzu25ka |  ♥články♥
Včera odohrali Košice na domácom ľade zápas proti Dukle Trenčín.Oslabené Košice inkasovali už v
44.sekunde prvej tretine gólom Paroulka,no v 9.minúte Huna vyrovnal na 1:1. v 18.minúte skóroval opäť Trenčín a Košice prehrávali 1:2.To vyhnalo Janka Lašáka z brány a v 18.minúte ho vystriedal Julo Hudáček,ktorý si zachytal po dvoch mesiacoch.Na začiatku druhej tretiny sa Hunovi opäť podarilo vyrovnať na 2:2 no vzápätí na to sa Trenčín dostal opäť do vedenia 3:2.V polovici stretnutia viedol Trenčín už o dva góly.No neskôr sa predsa len Bartošovi podarilo skórovať a znížil stav na 3:4.V polovici tretej tretiny sa Sýkorovi podaril ovyrovnať na 4:4 a nasledovalo predĺženie,v ktorom skóroval Trenčan Fatyka a tak Trenčín zvíťazil po predĺžení 5:4 a Košice získali len jeden bod.

Janko Lašák vo Filcovej nominácii

8. prosince 2009 v 17:19 | zuzu25ka |  ♥články♥
Od 14.12. do 19.12. sa v Košiciach a Spišskej Novej Vsi odohrajú 4 prípravné reprezentačné
zápasy pred zimnými olympijskými hrami.A to v nasledovnom poradí:
Slovensko-Česko-15.12.
Slovensko-Bielorusko-17.12.
Slovensko-Švajčiarsko-19.12.

V nominácii nechýba ani Janko Lašák,tak držte palce,nech sa mu darí čo najlepšie!Takisto je nominovaný aj Rasťo Staňa,ktorý aktuálne chytá za Čerepovec.Verím že sa im obom a celému mužstvu bude dariť.Navyše,do reprezentácie sa vracia po niekoľkých rokoch aj Žigmund Pálffy,ktorý bude určite veľkou posilou.

Košice opäť s ďalšou prehrou,pokles v tabuľke na 7.miesto

6. prosince 2009 v 21:53 | zuzu25ka |  ♥články♥
Košice po prehre so Žilinou podľahli aj Nitre.Úvod zápasu začali sľubne, už v 13 sekunde viedli 1:0.Naši mali aj ďalšie gólové šance,ktoré však nepremenili.V 14.minúte bol prekonaný aj Janko Lašák a stav bol 1:1.Košiciam sa však opäť podarilo dostať do vedenia 2:1 gólom Sýkoru.Nitra však na tento gól odpovedala a tak bolo opäť nerozhodne 2:2.Tretia tretina začala takisto stavom 2:2 a očakaval sa vyrovnaný súboj.Avšak v priebehu 10 minút prišli 3 rýchle góly Nitry,ktoré rozhodli o víťazovi zápasu.Nitra zvíťazila na domácom ľade 5:2 a navyše predbehla Košice v tabuľke.

Košice sú aktuálne na 7.mieste.Tento kalendárny rok odohrajú Košice už len 3 zápasy,najbližší v utorok 8.12. doma proti Dukle Trenčín.
11.12. proti Banskej Bytrici-vonku
13.12. proti Spišskej Novej Vsi doma v Steel aréne
Ak si chcú Košice ešte vylepšiť svoje miesto v tabuľke je potrebné vyhrať tieto zápasy.Verím,že sa to podarí,držím palce Jankovi aj tímu!

Košice prehrali v Žiline

5. prosince 2009 v 15:53 | zuzu25ka |  ♥články♥
Včera odohrali Košíce zápas proti Žiline,ktorý sa niesol v duchu osláv 85.výročia žilinského hokeja.Košičania však prehrali 1:2.Kedže som zápas nevidela,neviem to veľmi posúdiť,ale podľa článkov na internete Košičania málo strieľali,pomer strieľ Žilina-Košice bol 40:23.Podľa Čadových vyjadrení ale tentokrát nesklamala defenzíva,čo je pre nás aspoň malé plus.
Najbližší zápas čaká Košice už zajtra 6.12. na nitrianskom ľade tak verím,že to už konečne vyhráme!!! :)

1. prosince 2009 v 18:53 | zuzu25ka |  ♥články♥
Do galérie som pridala zopár fotografií z letnej hokejovej prípravy klubu juniorov HC eaton Pardubice,v ktorom hrá aj Jankov syn Žigo.Konalo sa to 13.júna 2009 v Prahe:)