Listopad 2009

Košice porazili Martin,o týždeň ich čaká Žilina

28. listopadu 2009 v 23:12 | zuzu25ka |  ♥články♥
HC Košice - MHC Martin 5:2 (2:0, 0:1, 3:1)
Góly: 4. Húževka (Šimurda, Šeda), 10. Kledrowetz (Jenčík, J. Tabaček), 50. Tabaček (Vorel), 53. Jenčík (Šeda), 58. P. Bartoš (Jenčík) - 39. Trokan (Škumát), 58. M. Beran (Uram, Polák)
Vylúčení: 4:6 na 2 min, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: D. Konc - Gajan, Snášel, 6175 divákov

Celý zápas odchytal Janko Lašák,tento zápas som však nevidela,ale určite odchytal veľmi dobre!:)
Najbližšie Košice odohrajú zápas ako hostia proti Žiline a to až 4.12.

FOTOGALÉRIA ZO ZÁPASU S MARTINOM NA TOMTO ODKAZE

Dcéra Janka Lašáka Lilly má dnes 4 roky!

23. listopadu 2009 v 15:28 | zuzu25ka |  ♥články♥
Dcérka Janka Lašáka Lilly má dnes 23.novembra svoje 4.narodeniny!
Všetko najlepšie!:)))

Košice zvíťazili v Skalici,v tabuľke sa posúvajú na 4.miesto!

22. listopadu 2009 v 20:16 | zuzu25ka |  ♥články♥

Dnešný zápas Košíc proti Skalici v MAX aréne nezačal pre Košice práve najpriaznivejšie.Janko
Lašák inkasoval už v tretej minúte prvej tretiny gólom Lušňaka a už o par minút neskôr Skaličania zvýšili skóre na 2:0.Po týchto dvoch góloch sa Košice ale otriasli,začali zvyšovať svoju streleckú aktivitu a to im prinieslo gól v 12.minúte a stav bol znížený na 2:1.Navyše,Janko Lašák po zaváhaní na začiatku tretej tretiny tiež začal podávať skvelé zákroky,ktorými jednoznačne podržal mužstvo!
V druhej tretine vyrovnal Šachl na 2:2 a začínalo sa od znovu.V tretej tretine padol tretí gól Košíc a tie sa po prvýkrát dostali do vedenia 3:2 ktoré si udržali až do konca zápasu a tak zvíťazili.
Chválim Janka Lašáka,ktorý odchytal naozaj bravúrne!:)

Košice nedokázali skórovať,podľahli Zvolenu

21. listopadu 2009 v 11:12 | zuzu25ka |  ♥články♥

Včera sa odohralo 23.kolo hokejovej slovnaft extraligy.Košice odohrali na domácom ľade
stretnutie proti klubu HKM Zvolen.Tento zápas bol určite špeciálny pre Janka Lašáka,kedže je to rodený Zvolenčan.Prvá tretina nezačala práve najlepšie na oboch stranách,často sa vylučovalo.Postupne si však obe mužstvá vytvárali pekné gólové šance,no gól nepadol ani na jednej strane vďaka skvelým brankárom Lašákovi a Lacovi.A tak bol stav po 1.tretine nerozhodný 0:0.V druhej tretine sme mali veľkú možnosť dostať sa do vedenia,pretože sme mali niekoľko presilových hier v rade za sebou,avšak góly to neprinieslo.Lašák a Laco aj druhú tretinu dokázali odolávať a tak aj po druhej tretine bol stav bezgólový 0:0.Tretia tretina sa niesla v podobnom duchu,množstvo gólových šancí,ktoré končili "v rukách" gólmanov.V 56.minúte sa ale odohrala kľúčová situácia-Košice hrali v oslabení a inkasovali gól.Kedže sa nám do konca stretnutia vyrovnať nepodarilo,tento gól sa stal víťazným pre Zvolen,ktorý vyhral 1:0 v Steel aréne.

Njabližší zápas odohrajú HC Košice v nedeľu 22.11. proti Skalici v Max aréne.

Zvolenčan Lašák zažije premiéru proti "svojim"

19. listopadu 2009 v 20:34 | zuzu25ka |  ♥články♥

Piatkový duel proti Zvolenu bude pre väčšinu košických hráčov extraligovým zápasom ako každý iný. Špecifické pocity ale musia lomcovať brankárom Jánom Lašákom. Odchovanec zvolenského hokeja absolvuje vo veku 30 rokov premiéru proti klubu, ktorý ho pre svet veľkého hokeja odchoval.
"Áno, istú špecifickosť stretnutia cítim, ale povedal by som, že je to hlavne kvôli môjmu najlepšiemu kamarátovi, ktorý pôsobí na striedačke Zvolena. Ide o moje rodné mesto a viacerých chlapcov zo súčasného kádra HKm poznám. Môžem teda pokojne priznať, bude to pre mňa špeciálny zápas," naznačil svoje predzápasové pocity Ján Lašák.
Zvolen sa momentálne nachádza až na samotnom dne extraligovej tabuľky, no podceniť ho Košičania rozhodne nemienia. Ani oni si totiž zatiaľ príliš vyskakovať nemôžu. "Postavenie Zvolena v tabuľke môže byť zavádzajúce," upozorňuje majster sveta z Göteborgu. "Prišiel tam tréner Bokroš, ktorý je mimoriadne sústredený na taktiku. Počítam s tým, že k nám prídu poctivo brániť a uzavrú stredné pásmo. Určite neprídu hrať otvorený hokej, či nejakú rozlietanú hru. Mužstvá, ktoré sa snažia dostať z krízy sa vždy sústredia v prvom rade na obranu."

Kde hľadať príčiny tohtosezónneho zvolenského trápenia? Káder HKm totiž predurčoval mužstvo spod Pustého hradu k boju o oveľa vyššie pozície.
"Podľa mňa doplatili na zranenia a možno mali i kúsok smoly," zamýšľa sa Lašák. "Vo Zvolene sa ale očividne snažia o zmenu k lepšiemu a svedčia o tom i posledné nákupy. Rodákom držím palce a verím, že pôjdu v tabuľke nahor, víťaziť by ale mali až po našom vzájomnom zápase. Situáciu im uľahčiť nemienim. My sa musíme pozerať sami na seba. Tabuľka je vyrovnaná a body potrebujeme i my."
Slovo vyrovnanosť sa opakuje v poslednom čase čoraz častejšie a znie z úst predstaviteľov väčšiny klubov. Tretiu Skalicu delí od ôsmej Žiliny iba päť bodov a minimálne rozdiely sľubujú vzrušujúcu základnú časť.
"Na vyrovnanosť som zvyknutý z českej extraligy. Podľa mňa je to dobré. Ľudia chcú vidieť emócie a tie sú v prípade vyrovnanej súťaže určite väčšie ako keby bolo všetko dopredu jasné," vyjadril sa na margo dramatického priebehu extraligovej súťaže pod Tatrami Ján Lašák.

ZDROJ:HCKOSICE.sk

Košice prehrali na Slovane tesne 3:4

17. listopadu 2009 v 20:09 | zuzu25ka |  ♥články♥

Košice dnešný zápas proti lídrovi extraligy HC Slovan Bratislava začali trochu neisto a to sa Slovanu podarilo využiť v 7.minúte gólom Kuľhu.Postupne sa však Košice prebúdzali a v 11.minúte im to prinieslo vyrovnávajúci gól z hokejky Grona.Stav bol tak v polovici prvej tretiny nerozhodný,1:1.V druhej tretine prišiel rýchly gól Slovanu už v prvej minúte a tak sa slovanisti dostali opäť do vedenia-2:1.Domáci naďalej držali košičanov pod tlakom a to im prinieslo aj tretí gól,ktorý vsietil puk pomedzi Lašákove betóny.Domáci boli tak už v dvojgólovom vedení 3:1.Košičanom sa v 35.minúte konečne podarilo skórovať,Vorel znížil stav na 2:3.V tretej tretine Košice vyvíjali tlak na Slovan,no nedarilo sa im strelecky presadiť,práve naopak v 52.minúte Slovan opäť vsietil gól do Lašákovej brány a tak bol stav 4:2.Košičania sa však nevzdávali,snažili sa o kontaktný gól a ten sa im aj podarilo streliť vďaka Faithovi.Stav bol tak opäť tesný,3:4.Pár sekúnd pred koncom zápasu sa Košičania pokúsili o power play so šiestimi hráčmi na ľade a 5.sekúnd pred koncom sa im podarilo vyrovnať na 4:4 avšak rozhodca tento gól neuznal.Stav ostal tak 4:3 pre Slovan,ktorý opäť zvíťazil.

FOTO zo zápasu Košíc a Liptovského Mikuláša

16. listopadu 2009 v 15:50 | zuzu25ka |  ♥články♥

V galérii sú pridané fotografie z neďeľňajšieho zápasu Košíc a Liptovského Mikuláša a to NA TOMTO ODKAZE
Najbližší zápas Košice odohrajú zajtra 17.11. proti Slovanu Bratislava o 17:00 hodine.

Košice rozstrieľali Liptovský Mikuláš 11:3!

16. listopadu 2009 v 10:54 | zuzu25ka |  ♥články♥

Košičania sa dostali do vedenia už na začiatku 3. min. Prvý pokus Šimurdu skončil na Fikrtovom betóne dorážka bola už gólová. V 7. min hral Liptovský Mikuláš presilovku štyroch na troch a Kumstát od modrej prekvapil Lašáka. V 11. min pri početnej výhode o dvoch hráčov Faith ešte svoju možnosť nepremenil, Mikuš už áno - 2:1. Ešte pred prvou prestávkou sa Košičania dočkali aj tretieho gólu: v oslabení po spolupráci s Húževkom skóroval Bartoš.
Začiatok druhej tretiny patril Liptákom. Po chybe v obrannom pásme Vargova strela prepadla za Lašákov chrbát. V 26. min sa akoby začínalo "odznova" po tom, ako Kropáč vyrovnal na 3:3. V 28. min napriahol od modrej pri presilovke Tabaček a Dravecký pretlačil puk do bránky hostí. Už o 18 sekúnd neskôr Rudolf Huna pohotovo pridal piaty gól Košíc. V 34. min v presilovke Liptovského Mikuláša zneškodnil ideálnu príležitosť Cibuľovi brankár Lašák. Dve minúty nato sa z nájazdu nepresadil domáci Gron.
V tretej dvadsaťminútovke prišiel košický gólový uragán. V 52. sekunde záverečnej časti hry v presilovke zakončoval Faith do prázdnej bránky - 6:3. V 45. min po milimetrovej prihrávke Rudolfa Hunu pohodlne skóroval Sýkora. Po Vorelovom ôsmom góle vystriedal v 49. min Fikrta Kurali, ale ani ten si neudržal čistí konto dlho: v 52. min ho z uhla prekonal v presilovke Faith. V 52. min pri hre štyroch proti štyrom padol ďalší gól,a to z hokejky Šedu. Posledné slovo mal v 57. min pri vylúčení Kumstáta Faith, ktorý zaznamenal hetrik.
zdroj:hckosice.sk

Košice sa s Popradom trápili,prehrali 1:3

13. listopadu 2009 v 20:22 | zuzu25ka |  ♥články♥

Dnešné východoslovenské derby medzi Košicami a Popradom bolo zo začiatku pre obidve tímy ťažké,bolo cítiť dlhú reprezentačnú pauzu.To sa odrazilo aj na výsledku prvej tretiny,ktorá skončila nerozhodne 0:0.V 2.tretine však svoju aktivitu zvýšili popradčania,ktorým sa podarilo skórovať už v 5.minúte gólom Šechného.Janko Lašák chytal zodpovedne a snažil sa držať tým,vychytal niekoľko vyložených gólových šancí Popradu. No Košice sa dostávali pod tlak,robili chyby a to sa odrážalo aj na ich hre a tak onedlho prišli aj dalšie dve góly Popradu,ktoré strelili Segľa a Brejčák.Poprad už vyhrával 3:0. V 3.tretine to bolo o tom istom,až v druhej polovici Košičania konečne zvýšili streleckú aktivitu a vytvárali tlak na súpera a to prinieslo Košiciam gól,ktorý strelil Šachl.Bol to však jediný gól Košic,ktoré sa síce snažili ešte o vyrovnanie,avšak nepodarilo sa im to.Košice tak prehrali v Poprade 1:3.
Najbližší zápas Košice odohrajú na domácom ľade v Steel aréne proti Liptovskému Mikulášu v nedeľu o 17:30 hod.

Rozhovor:Podľa Lašáka zaostávame za Čechmi najmä v zázemí

11. listopadu 2009 v 11:29 | zuzu25ka |  ♥rozhovory♥

Ako reagovala rodina na váš prestup na Slovensko?
Chcel som chytať čo najskôr, takže rokovania o mojom novom pôsobisku prebehli veľmi rýchlo. Rodina na to reagovala úplne v pohode.
Máte v Košiciach trvalý pobyt?
Nie, mám tam iba podnájom.
Na Česko budete spomínať asi v dobrom...
Na Česko mám len tie najlepšie spomienky. Česi tvoria dobrý a nám blízky národ. Tak isto moje deti sa za riekou Moravou bez problémov udomácnili. Syn tam hrá hokej a aj dcéra má svoje aktivity.
Odchod však nebol práve najpríjemnejší...
Práve naopak. V Pardubiciach so mnou vždy rokovali férovo a keď som chcel na rok odísť, nerobili mi žiadne zbytočné problémy.
V čom je najväčší rozdiel medzi slovenskou a českou extraligou?
Najväčší rozdiel medzi týmito dvomi súťažami je jednoznačne v zázemí. V Čechách majú množstvo nových, či plne zrekonštruovaných štadiónov, zatiaľ čo na Slovensku máme skutočne kvalitné iba dva a to v Košiciach a Spišskej Novej Vsi.
A po hokejovej stránke?
Česká liga je oveľa technickejšia ako tá naša. V slovenskej najvyššej súťaži sa preferuje jednoduchý americký štýl hokeja. Pre mňa to znamená množstvo striel a preto musím byť neustále v pohotovosti.
Kedysi ste sa vyjadrili, že na Slovensku budete hrať jedine za Zvolen. Momentálne však obliekate dres Košíc.
Kedy som to povedal?
Je tomu už niekoľko rokov.

No vidíte. Odvtedy ubehlo množstvo času a veľa vecí sa zmenilo. Pravda je taká, že vo Zvolene nebol pre mňa voľný "flek", preto som prijal ponuku Košíc.
Vyhovuje vám úroveň slovenskej extraligy?
Liga je otvorená, má svoju kvalitu a hrá sa doslova hore-dole. Mne vyhovuje.
Čim to je, že v niektorých zápasoch majú Košice skutočne majstrovskú formu a uštedria debakel aj tabuľkovo vyššie postavenému súperovi, no inokedy dokážu sklamať na celej čiare s tímami ako Liptovský Mikuláš či Žilina?
Toto neviem až tak dobre posúdiť. V Mikuláši som napríklad ešte nechytal. Verím však, že naša forma už bude len stúpať.
Spiace Košice sa začali konečne prebúdzať, nie je teda reprezentačná prestávka pre vás skôr na obtiaž?
Vôbec sa tým nezaoberáme. Táto prestávka bola daná už vopred a platí pre všetkých rovnako. Podľa mňa naše ďalšie výsledky nijako negatívne neovplyvní.
Aké sú teda ambície HC Košice pre túto sezónu?
Len tie najvyššie.

Dá sa teda povedať, že neobhájenie titulu by bol pre vás neúspech?
V prvom rade musíme ísť od zápasu k zápasu a urobiť v každom z nich všetko pre to, aby sme vyhrali. Je totižto rozdiel prehrať po odfláknutom výkone a prehrať po skutočnom boji s plným nasadením. Prvoradým meradlom nášho úspechu sú diváci. Ak budú spokojní oni, bude spokojné vedenie a tak budeme spokojní aj my. Prehrať finále sa dá aj so cťou a vtedy by som nepovažoval napríklad druhé miesto za neúspech.

ZDROJ:HOKEJPORTAL.sk

Ján Lašák na titulnej strane mesačníka Náš hokej

10. listopadu 2009 v 16:20 | zuzu25ka |  ♥články♥
V novembrovom čísle hokejového časopisu Náš hokej nájdete rozhovor s Jankom Lašákom,ktorý je aj na titulnej strane.Okrem toho nájdete aj informácie z našej slovenskej i zo zahraničných líg.

Lašák podporuje vo voľbách Mikuša

9. listopadu 2009 v 17:02 | zuzu25ka |  ♥články♥
Pomaly sa blížia župné voľby a tak na bilboardoch vídať regionálnych politikov.Viaceré známe osobnosti sa politikov rozhodli aj podporiť a medzi nich patria aj športovci ako aj Ján Lašák,ktorý podporuje poslanca SDKÚ Jozefa Mikúša(Banská Bystrica).Okrem neho sa ho rozhodli podporiť aj hviezdy NHL Michal Handzuš a Peter Budaj.
ZDROJ:CAS.SK

Lašák chytá v Košiciach v maske Naschvillu,do Pardubíc sa vrátiť nemôže

8. listopadu 2009 v 17:35 | zuzu25ka |  ♥články♥

AKtuálny pardubický brankár Dominik Hašek je zranený a z hry bude vyradený približne na 6 týždňov.V médiach sa tak objavili dohady o tom,že Janko Lašák sa môže späť vrátiť do Pardubíc.Nie je to však možné."Je u nás na hosťovaní do konca sezóny a nič sa na tom nemení. V dohode s Pardubicami neboli žiadne podmienky o jeho predčasnom uvoľnení," ubezpečil generálny manažér HC Juraj Bakoš.
Potvrdil to aj samotný Lašák: "Do Pardubíc sa skôr nechystám. Nie je to ani možné." Majster sveta z Göteborgu chytá v Extralige v maske Nashvillu, za ktorý v NHL odohral šesť zápasov. "Inú masku ani nemám. Čo som si mal vziať pardubickú?" vysvetlil Lašák.

Nominácia na ZOH bude známa 29.decembra

6. listopadu 2009 v 13:20 | zuzu25ka |  ♥články♥
Zimné olympijské hry sa tento rok budú konať vo Vancouveri a to v termíne od 12. do 28.februára
2010.Tréneri preto musia pomaly začať pracovať na zostave.Medzinárodná hokejová federácia IIHF potvrdila,že nominácia slovenskej hokejovej reprezentácie bude známa do 29.decembra 2009,čo je v podstate o necelé 2 mesiace.
Či na zimných olympijských hrách uvidíme aj Janka Lašáka je otázne,kedže konkurencia je veľká,spomeniem napríklad Petra Budaja či Rasťa Staňu.Pozvánka od trénera bude určite závisieť aj od Janových výkonov v drese HC Košice.Dúfam však,že sa do nominácie dostane!

Anketa:Čo vy na príchod Janka Lašáka do Košíc?

5. listopadu 2009 v 14:01 | zuzu25ka |  ♥ankety♥
Po dlhom čase som urobila opäť nejakú anketu,týka sa príchodu Janka do tímu HC KOŠICE.Hlasujte prosím v ankete pod článkom klik

Rozhovor s Jankom Lašákom

5. listopadu 2009 v 13:56 | zuzu25ka |  ♥rozhovory♥
Prinášam trochu starší rozhovor s Jankom Lašákom,ešte po zápase s Martinom 11.10.kedy sme

vyhrali 7:2.
Ku košickému kádru ste sa pridali len nedávno. Ako na Vás reagovala košická kabína?

"Myslím si, že super, v tomto nebol žiadny problém, keďže som polovicu chalanov poznal už predtým. Po tejto stránke to bolo určite v pohode. Veľmi som sa na to tešil, opäť noví ľudia, nové tváre a tiež ďalšie zážitky. Takže super..."

V médiách pripisovali zápasu s Martinom prívlastky ako napríklad zápas dvoch reprezentačných brankárov. Myslíte si, že to bol nakoniec tlak, ktorý Karol Križan nezvládol?

"Nezvládol... No tak myslím si, že to určite nie... Karol je predsa skúsený brankár. Práve dnes mu to však nevyšlo. Samozrejme ja som veľmi rád, keďže sme vyhrali, ale nemyslím si, že by mu tlak médií nejako zväzovalo ruky."

Premiérový zápas v košickom drese Vám nevyšiel. V Martine ste však zneškodnil vyloženú príležitosť Mareka Urama. Zvýšilo sa po tomto zákroku Vaše sebavedomie, keďže ste do konca inkasovali už len jediný gól?

"Hrali sme doma so Skalicou...No a tu som vlastne nezachránil nič... Marek Uram vôbec netrafil prázdnu bránu. Trafil to do brvna, takže to bolo viac-menej šťastie nie umenie ".

V prvej polovici zápasu ste úspešne čelili dvom oslabeniam o dvoch hráčov. Boli ste spokojný s hrou vašich obrancov?
"Chalani hrali perfektne. Klobúk dole, bojovali, hádzali sa do striel. Bolo to úplne skvelé...čistili to pred bránou. Bol to perfektný výkon všetkých hráčov."

Martinský štadión je známy bohatou kulisou fanúšikov, mali ste čas vnímať aj to?
"No boli super, aj ten pokrik na konci, ktorý spievali 20 min. Keď budem dnes zaspávať budem si spievať dookola MY SME MARTIN OLÉ, či čo tam bolo (smiech) ale boli super. Až na pár momentov, kedy použili nadávky zborovo. Na hokej chodí veľa detí a moc sa mi to nepáčilo. Inak musím uznať boli naozaj super. Takéto prostredie bolo niekedy aj v Pardubiciach, je to skvélé, či už pre domácich, ale aj pre hostí.

V prvej tretine sme mali možnosť vidieť zaujímavé striedanie, kedy Vás v bráne na krátky čas nahradil Halász..Prečo?
"Údajne som nemohol ísť na striedačku. Nevedel som, že je to tu je až takáto diplomacia. Na Slovensku toto vraj musia pískať. Takže som sa poučil a nabudúce si na to dám určite väčší pozor."

Ako by ste na záver zhodnotili dnešný zápas?
"Som veľmi rád, že sa nám podarilo streliť nejaké góly. Neviem však čo si mám o tom myslieť, doteraz dali chalani maximálne 2 góly v zápase, teraz som tu ja a je ich sedem. Neviem, možno sa pri mne chytili a to je len dobre..."

zdroj:mhcmartin.sk

Do Košíc prichádza obranca Pardubíc,Šeda

3. listopadu 2009 v 12:49 | zuzu25ka |  ♥články♥

Do tímu HC Košice prichádza po Jánovi Lašákovi na ročné hosťovanie pardubický obranca Michal Šeda.Šeda bol dlhoročným spoluhráčom Janka v Pardubiciach.
Jano Lašák na jeho osobu a príchod povedal:"S Michalom som hrával päť rokov v Pardubiciach a tak ho samozrejme poznám veľmi dobre. Ide o výborného beka, ktorý je veľkým bojovníkom a srdciarom. Disponuje výbornými fyzickými parametrami a v súbojoch je veľmi silný. Nie je to špílmacher, ktorý by zbieral body, ale smerom dozadu je mimoriadne poctivý a pre brankára ide o ideálneho obrancu. Košice som mu odporučil a som veľmi rád, že sa rozhodol pre príchod k nám. Obranca jeho kvalít sa nám zíde. Z jeho príchodu mám teda radosť a podľa mňa bude určite posilou."

ZDROJ:HOKEJ.SK

Košice nastrieľali slovenskej 20tke desať gólov

2. listopadu 2009 v 12:57 | zuzu25ka |  ♥články♥

Včerajší zápas medzi Košicami a slovenskou 20tkou bol veľmi bohatý na góly,tých padlo až 14! V prvej desaťminútovke nepadli žiadne góly,zmeniť sa to podarilo až Šimurdovi v 12.minúte a tak Košice viedli 1:0.Vedenie však netrvalo dlho pretože už o pár sekúnd vyrovnal Gašparovič.Stav bol tak opäť nerozhodný 1:1,ale to trvalo iba veľmi krátko.O 13 sekúnd na to skóroval Huna.O pár sekúnd sa naskytlo Košiciam trestné strieľanie,ktoré využil opäť Rudolf Huna a Košice už vyhrávali 3:1.Do konca prvej tretiny stihol ešte jeden gol vsietiť Vorel a tak bol stav po prvej tretine pre Košice 4:1.
Hneď na začiatku 2.tretiny Huna znovu ukázal svoje kvality a stav zvýšil na 5:1 a na svoje konto si pripísal aj hetrik.V polovici tretiny padli ďalšie dva rýchle góly Faitha a Mikuša a Košice už viedli 7:1.Janko Lašák bol v druhej tretine predsa len prekonaný Gašparovičom a neskôr Šiškom.Po druhej tretiny bol stav 7:3.
V poslednej tretine košičania ešte dokázali vsietiť ďalšie tri góly a to zásluhou Faitha,Draveckého a Mikúša.Košice už viedli 10:3.Avšak Gašparovičovi sa podarilo skórovať i tretíkrát v zápase,keď v presilovke prekonal Lašáka a zaznamenal hetrik.
Košice zvíťazili 10:4.
Janko Lašák mal 22 zásahov, z toho 4 inkasované góly(úspešnosť 81,8%).