AUDIO:Ján Lašák aj o kritike na internetových fórach

30. dubna 2009 v 20:59 | zuzu25ka |  ♥rozhovory♥
Na stránke rádia Expres si môžte vypočuť rozhovor s Jankom,ktorému sa nepáči kritika niektorých fanúšikov na rôznych fórach,môžte si to vypočuť na tejto adrese .
Fakt je,že diskusie,čo čítam na hokej.sk sú teda niekedy až moc prehnané,niekedy mám nervy,keď to čítam,ale tak to vždy bolo je a bude.Keď sa nám v hokeji darilo tak každý našich ospevoval a teraz keď sa nedarí tak každý len kydá...čo už.

Prehra s Kanadou,čakajú nás Fíni

30. dubna 2009 v 15:53 | zuzu25ka |  ♥zápasy♥
V utorok slovenská reprezentácia prehrala s Kanadou vysoko 3:7.Na celom tíme síce bolo vidno snahu,to však ale nestačí.Až 5 gólov sme inkasovali v oslabeniach.V závere sa naši síce rozstrieľali,avšak to bolo už neskoro na zmenu celkového výsledku.Strelcami našich troch gólov boli Surový,Hossa a Graňák.Zápas odchytal Halák,avšak po piatich inkasovaných góloch ho vystriedal Ján Lašák,ktorý inkasoval ešte ďalšie 2.7 gólov naposledy slovenská reprezentácia dostala na MS v roku 2007 v zápase so Švédmi.
Verím,že chalani sa z tohto zápasu poučia,už zajtra nás čaká víťaz skupiny D-Fínsko.Zápas sa odohrá o 20:15 hod,tak držte našim palce!!

28. dubna 2009 v 16:35 | zuzu25ka |  ♥články♥
VIDEO po tréningu s Kanadou si môžte pozrieť na tejto adrese
V dnešnom zápase proti Kanade sa v bránke objaví Jaroslav Halák a tak Janko ostáva ako dvojka opäť na striedačke.
Pre čerstvého tridsiatnika je to najmä v národnom tíme postavenie trochu neobvyklé. Vyrovnal sa s ním však bez problémov a samozrejme chce urobiť všetko pre to, aby si na šampionáte zachytal. "Určite o to zabojujem. Na to som predsa tu, aby som sa snažil a poctivo trénoval. Nik odo mňa nemôže čakať, že sa na to teraz vykašlem a dám si večer štyri pivá. Práve naopak, musím stále makať a buď dostanem šancu, alebo nie," prezradil po utorňajšom rozkorčuľovaní pred zápasom s Kanadou rodák zo Zvolena.
Kým v úvodných dvoch stretnutiach kryl chrbát Rastislavovi Staňovi, v utorok proti Kanade bude od úvodu zo striedačky sledovať výkon Haláka. "Zo striedačky veľmi pomôcť nemôžem, každý brankár sa väčšinou uzatvára do seba. Dá sa to iba v prípade, ak by nastal nejaký problém. Väčšinou v deň zápasu už brankár veľa nerieši, má pokoj a spolieha sa sám na seba," prezradil pred posledným zápasom v základnej A-skupine Lašák a doplnil: "Niekedy je menej viac. Keby som veľa rozprával, tak to môže byť z mojej strany zbytočné staranie sa. Jaro má tiež svoju rutinu a určite ju dodrží."
Majster sveta z Göteborgu 2002 zo zákulisia mužov v maskách prezradil aj to, čo sa odohráva medzi brankármi počas reklamných prestávok: "Keď príde Rasťo k striedačke, ja ho len povzbudím. Viem, že vôbec nerozpráva. Nie je tam nejaký 'pokec', poviem len niečo povzbudzujúce. Nerozoberáme nič, nie je čo rozoberať."
A ako vidí Lašák svoje šance na to, že sa na tohtoročných MS postaví do bránky od začiatku zápasu? "Neriešim to. Som tu, trénujem a som pripravený naskočiť. Percentuálne šance vôbec neriešim."
zdroj:hokej.sk

Zajtra proti Kanade,osemfinále je isté

27. dubna 2009 v 16:18 | zuzu25ka |  ♥články♥
Zajtra odohrajú slovenskí reprezentanti posledný zápas základnej skupiny proti Kanade o 20:15 hod a bude to zatiaľ náš najťažší súper.Pozitívne je,že postup do osemfinále je už istý,tam sa určite stretneme s Českom a Fínskom no a z jedným z dvojice Nórsko-Dánsko.
Aktuálna tabuľka našej A-skupiny vyzerá takto,avšak tá sa do zajtrajška ešte určite zmení,kedže okrem Slovenska a Kanady musia odohrať aj Bielorusi proti Maďarom.
1.Kanada 6 bodov
2.Slovensko 4 body
3.Bielorusko 2 body
4.Maďarsko 0 bodov

Lašák odchytal nájazdy,no po komplikovanom zápase prehra s Bieloruskom

26. dubna 2009 v 21:03 | zuzu25ka |  ♥články♥
Dnešný zápas Slovenska proti Bielorusku mal nečakane zaujímavý priebeh,aký by si málokto na začiatku zápasu tipoval čo i len odhadnúť.Po samostatných nájazdoch Slovensko prehralo 1:2 a tak si do tabuľky mohlo zapísať len 1 bod.
Už od 1.tretiny bol zápas veľmi vyrovnaný,šance mali naši hokejisti ale aj súper,avšak brankári Mezin a Staňa po celý čas podávali veľmi dobré výkony,ktorými zabezpečili stav 0:0 aj po 1.tretine.Gól nepadol ani dlho po začiatku 2.tretiny,ktorá sa hrala v podobnom duchu ako aj tá prvá,no podľa môjho názoru bieloruská obrana bola o dosť precíznejšia od tej našej.6 minút pred koncom 2.tretiny prišla však ľadová sprcha,keď Rasťo Staňa inkasoval gól Stasa.Do konca 2.tretiny sa už nič prevratné neudialo,a tak slovenskí hokejisti šli do šatne za stavu 0:1 a úloha v 3.tretine bola jednoznačná-musia vyrovnať.To sa im dlho nedarilo a napriek množstve šancí sme nemali šťastie v koncovke.Šťastie sa na nás usmialo až 3.minúty pred koncom riadnej hracej doby,keď Mezina prekonal Marcel Hossa.Do konca zápasu sa už skórovať nikomu nepodarilo a tak nasledovalo predĺženie 5 minút,v ktorom takisto nepadol žiaden gól.Prišli na rad samostatné nájazdy-prvý nájazd odchytal Rasťo Staňa,avšak gól Antonenka nechytil a po tom sa rozhodol ísť na striedačku a tak zvyšné nájazdy odcyhtal Janko Lašák,avšak aj jeho prekonal Antonenko a to znamenalo výhru Bielorusov 2:1,ktorý si odvziezli 2 cenné body.
Myslím si,že dnes naši hokejisti predviedli dosť dobrý výkon,ale nemali sme skrátka šťastie v tej koncovke,ktorú ným určite komplikovala aj dobrá bieloruská obrana.Slovensko má zatiaľ 4 body a čaká ho ešte utorňajší zápas s Kanadou,ktorý bude určite mimoriadne náročný.

26. dubna 2009 v 15:57 | zuzu25ka |  ♥fotografie♥
Slováci na včerajšom tréningu v Dubendorfe,kde absolvovali strečing a uvoľňujúce cvičenia zažili nečakanú zábavu o ktorú sa postaral Rasťo Staňa,ktorý odkopol loptu až na strechu tamojšej jedálne.Pokúšal sa ju dať dole no situáciu musel riešiť až Andrej Sekera.:)
Tu sú fotky:
zdroj fotiek:hokej.sk

V bránke opäť Staňa

26. dubna 2009 v 13:03 | zuzu25ka |  ♥články♥

O 3 hodiny a pár minút sa začne pre slovenskú reprezentáciu v poradí druhý zápas na MS v hokeji proti Bielorusku o 16:15 hod.Aj v tomto zápase dostal prednosť Rasťo Staňa a tak Janko opäť bude sedieť len na striedačke.Škoda,myslela som,že dnes Filc dá Lašáka ale nevadí,držím palce Staňovi,nech to odchytá čo najlepšie!:)))Dnes do Švajčiarska pricestoval aj Halák,avšak ten zatiaľ bude len na tribúne.Myslím si ale že je dosť veľká pravdepodobnosť,že odchytá utorňajší zápas proti Kanade.

Slováci rozhodli o víťazstve 13 sekúnd pred koncom zápasu

25. dubna 2009 v 13:43 | zuzu25ka |  ♥články♥

Včera slovenská hokejová reprezentácia odohrala svoj prvý zápas na šampionáte vo Švajčiarsku proti Maďarom a vydrela si tesné víťazstvo 4:3.Začiatok zápasu vyzeral v prospech Slovákov,na ktorých Maďari nestačili a tomu nasvedčoval aj rýchly gól Ružičku už v 2.minúte.Po tomto góle sa už nič výraznejšie v 1.tretine nestalo,naši boli síce stále aktívni no gól im to neprinieslo.V 2.tretine dokonca prišla ľadová sprcha,keď maďarský reprezentant Holéczy prekonal Staňu a vyrovnal stav na 1:1 už v 3.minúte.Po tomto góle sa Slováci akoby stiahli a spomalili herné tempo a v priebehu 2.tretiny sa Maďari stali vyrovnaným súperom a to hlavne vďaka ich precíznej obrane,ktorá našim sťažovala šance na gólové príležitosti.Slováci sa spamätali až 2 minúty pred koncom 2.tretiny,keď maďarskému bránkarovi Szuperovi vsietili do bránky rovno 2 góly.Autorom toho prvého v 39.minúte bol kapitán Bartečko,no a v poslednej minúte prekonal Szupera aj Marcel Hossa.Slováci šli tak do šatne za stavu 3:1 a všetko nasvedčovalo tomu,že 3.tretina bude mať pre nás pokojný priebeh.Avšak,nestalo sa tak.Maďari ukázali,že sa nevzdávajú a že miesto v A-kategórií na majstrovstvách sveta si nevybojovali len tak.Už začiatkom 3.tretiny znížil Peterdi na 2:3 a to už sa Slováci začali obávať o konečný výsledok.Ešte väčšie obavy prišli 5 minút pred koncom zápasu,keď sa Slovákovi Šillemu,ktorý hrá za maďarskú reprezentáciu podarilo vyrovnať zápas na 3:3.Všetko začalo nasvedčovať tomu,že Slováci sa budú musieť zmieriť len s remízou a 1 bodom,no 13 sekúnd pred koncom zápasu sa stal doslova zázrak,keď sa Bartečkovi podarilo prekonať Szupera.Slováci sa tak nakoniec mohli tešiť z ťažko vydretých 3 bodov a už zajtra ich čaká ďalší zápas proti Bielorusku,ktorý sa odohrá o 16:15 hod.

Proti Maďarom Staňa

24. dubna 2009 v 17:25 | zuzu25ka |  ♥články♥

Tak moje predpoklady sa naplnili,dnes do brány nastúpi Rasťo Staňa,Janko bude len na striedačke.Tak mu držím palce,aby odchytal dobre!!
Čo sa týka príchodu Haláka,tak zatiaľ sa nevie na 100% potvrdiť či na šampionát príde alebo nie,píše sa ale o tom,že teoreticky by mohol prísť v utorok,ajkeď mne osobne tam nechýba!:D

Slováci odštartujú MS proti Maďarom

24. dubna 2009 v 13:35 | zuzu25ka |  ♥fotografie♥

Dnes večer o 20:15 hod slovenská hokejová reprezentácia odohrá svoj prvý zápas na majstrovstvách sveta vo švajčiarskom Klotene proti Maďarsku.Dúfam,že tento zápas bude pre Slovákov úspešným vstupom.Čo sa týka brankárskej otázky,tak zatiaľ som sa ešte nikde nedočítala,kto odchytá zápas,no bude to jeden z dvojice Lašák-Staňa.Mám taký dojem,že to bude Staňa,no ale nechajme sa prekvapiť:)
Tu je program zápasov Slovenska základnej časti.

22. dubna 2009 v 17:29 | Zuzu25ka |  ♥články♥
Tu je vyjadrenie Jána Lašáka o odchode z Pardubíc,naznačil,že ho to láka ísť na východ Európy.
"Mením svoje pôsobisko, pretože už vlani pri podpise štvorročnej zmluvy sme sa s manažérom pardubických hokejistov Zbyňkom Kusým dohodli, že po roku môžem odísť do inej ligy v zahraničí," vysvetlil nám reprezentačný brankár. Jeho kroky zrejme povedú do KHL, ako ešte minulú jeseň avizoval v jednom z našich rozhovorov. "Áno, láka ma ísť chytať na východ," usmieval sa. Keď sme ho podpichli, či to bude lotyšské Dinamo Riga, odpovedal: "Všetko nechávam na agenta. Isté je jedine to, že budúcu sezónu v Pardubiciach chytať nebudem."

Potvrdené:Lašák odchádza z Pardubíc!

21. dubna 2009 v 16:50 | Zuzu25ka |  ♥články♥
Dohady o odchode Jána Lašáka z Pardubíc sa dnešným dňom potvrdili.Hašek dnes uviedol,že

podpísal s klubom HC Moeller Pardubice zmluvu na jeden rok a táto sezóna by mala byť aj jeho poslednou a práve preto ju plánuje odohrať v pardubickom drese,kedže ide o klub,na ktorého ľade začínal.
Jankov odchod potvrdil generálny manažér Pardubíc Zbynek Kusý,ktorý uviedol:"Janko má vo svojej zmluve klauzulu o ročnom uvoľnení do zahraničia, ktorú plánuje využiť. Pristúpil k tomu veľmi pozitívne, je to bystrý gólman,"
Hoci nieje uvedené,do ktorého klubu sa Lašák chystá,s najväčšou pravdepodobnosťou by to mala byť KHL.Našťastie,ide len o jednu sezónu,potom sa Jano opäť musí vrátiť do Pardubíc.

20. dubna 2009 v 20:23 | Zuzu25ka |  ♥videá♥
NA stránke video.sita.sk si môžte pozrieť 2 videorozhovory s Jankom, a to na nasledovných adresách:

Lašák:Oddychovať budem po skončení kariéry

20. dubna 2009 v 20:03 | Zuzu25ka |  ♥rozhovory♥
SLOVO CHLAPA
"Dohoda je dohoda," začal Ján Lašák a myšlienku dotiahol do konca: "S Jánom Filcom sme sa

dohodli, že počkáme ako sa vyvinie situácia v zámorí a v prípade potreby budem čakať na telefóne. Tréner vedel o mojich plánoch, že by som rád strávil obdobie po sezóne dlhšie s rodinou a oddýchol si. Napokon to všetko dopadlo tak, že rodina je už za morom a ja som v reprezentácii." Z jeho slov bolo akomak cítiť, že by bolo krásne oddychovať v rodinnom kruhu. Keď sme Jana podpichli, či by vymenil dovolenku s manželkou a deťmi za úspech na šampionáte, spozornel a rozhovoril sa: "O tom je zatiaľ veľmi skoro hovoriť, ale cítime, že sa tvorí opäť výborná partia. Je na to priestor, hráči majú potrebnú voľnosť v rámci medzí a vedia, že ak to prenesieme na ľad, pôjde nám to."

SUROVÉHO VYSŤAHOVAŤ NECHCEL

Kamarátstvo medzi Jánom Lašákom a Rastislavom Staňom je pevné a dobré. Svedčí o tom aj fakt, že počas každej akcie reprezentácie obýva táto dvojica spoločnú izbu. Minulý týždeň to tak nebolo. "Prišiel som neskoro, a tak som nechcel vysťahovať Tomáša Surového. Od utorka sme však opäť spolu na izbe s Rasťom a máme si čo povedať. Videohry už nehrávame, zato po víkende, ktorý bol zaujímavý, mi bude mať Rasťo čo vysvetľovať. Dozvedel som sa o ňom kopec zaujímavých vecí," s potmehúdskym tajnostkárstkym úsmevom vravel náš gólman.
ČESKÉ" NAKOPNUTIE
Po rokoch sa opäť stretlo pokope viacero mužov, ktorí už pri úspechoch reprezentácie stáli a oprašujú spomienky na úspešné časy. Zavážilo aj to, že sa Ján Lašák napokon v Piešťanoch na sústredení objavil? "Spočiatku som bol sklamaný, že som musel všetky súkromné aktivity zrušiť, ale na druhej strane som sa tešil, že si opäť budem mať čo s chlapcami povedať. V tomto kolotoči som už deväť rokov. Vždy je to tak, že po skončení ročníka máte pár dní voľno, prídu majstrovstvá a dva týždne po nich už bolo treba cestovať na prípravu klubu. Mrzelo to z toho pohľadu, ale po prvom tréningu minulý týždeň som to hodil za hlavu. Na dovolenky budem predsa chodiť potom, keď skončím s hokejom. Teraz som tu, aby som odovzdal všetko, čo vo mne je. Dosiahnuté výsledky v prípravných zápasoch proti Česku ma nakopli do práce ešte viac."

Lašák ma konkurenciu,Hašek ide do Pardubíc

18. dubna 2009 v 16:27 | Zuzu25ka |  ♥články♥
V posledných dňoch médiami preletela veľmi zaujímavá informácia o tom,že brankár Dominik Hašek

podpísal zmluvu s klubom HC Moeller Pardubice na 1 sezónu.Údajne chce ukončiť svoju hokejovú kariéru v meste,v ktorom s hokejom začínal a to sú práve Pardubice.To ale znamená,že by sa v Pardubiciach pravdepodobne stal aj brankárskou jednotkou,čím by z tejto pozície vytlačil dlhoročnú oporu Pardubíc,brankára Jána Lašáka.Práve v súvislosti s tým sa píše i o tom,že Lašák odíde na ročné hosťovanie do iného klubu.Všetko sú to ale len neoverené dohady.
O príchode Haška do Pardubíc sa člen dozornej rady Pardubíc vyjadril takto:"Podľa mojich informácií to je hotová vec. Myslím, že je to pre pardubický hokej veľká udalosť,".
Avšak samotný Hašek tieto informácie popiera a tvrdí,že nič nepodpísal.Je to teda novinárska kačica,alebo sa to zatiaľ snaží udržať v tajnosti?

Posledné prípravné zápasy odohrané!

18. dubna 2009 v 12:46 | Zuzu25ka |  ♥články♥
Včera 17.4. a predvčerom 16.4. boli odohrané posledné 2 prípravné zápasy slovenskej

hokejovej reprezentácie pred začiatkom MS proti Lotyšom.PRvý zápas,odohraný 16.4. skončil pre nás víťazne 4:2.Zo slovenských hráčov sa tak gólovo presadili Radivojevič,Švárny,Tatar a Marcel Hossa a stretnutie odchytal Rastislav Staňa,ktorý nechytil strely Lavinsa a Nizivijsa.

Druhý,včerajší zápas skončil pre nás prehrou 2:3 po predĺžení.V 3.minúte skóroval Mikuš a to bolo 1:0 pre Slovensko,avšak o 3.minúty na to vyrovnal na 1:1 Nizivijs.Najbližšie góly padli až v 3.tretine,Obšut dostal Slovákov do vedenia 2:1,no 9.minút pred koncom zápasu na 2:2 vyrovnal Jakims,a kedže sa už ani jednému tímu nepodarilo skórovať,nasledovalo predĺženie,v ktorom mali viac šťastie lotyšskí hráči,keď Cipulis skóroval počas presilovky 4 na 3.Tento zápas odchytal Janko Lašák,myslím,že odchytal celkom slušne,ajkeď na 100% to nebolo.

Slovenská reprezentácia v Lotyšsku

15. dubna 2009 v 13:35 | Zuzu25ka |  ♥články♥

Posledné prípravné zápasy odohrajú slovenskí reprezentanti v lotyšskej Rige proti domácemu mužstvu vo štvrtok a piatok (16.4. a 17.4. 2009).Zápasy začnú o 18:00 hod.Obidve zápasy odvysiela STV3(bohužiaľ).Podľa predpokladanej zostavy by zápas(alebo zápasy) mal odchytať Ján Lašák.

Tridsiatnikovi Lašákovi dobre padla gratulácia z hľadiska

11. dubna 2009 v 11:24 | Zuzu25ka |  ♥články♥

Včera slovenská hokejová reprezentácia odohrala ďalší prípravný zápas proti Nórsku a zápas opäť skončil víťazne pre nás stavom 5:1.Lašákovi,ktorý včera oslávil svoje 30-te narodeniny gratulovali aj fanúšikovia z hľadiska pokrikom Jano Lašák, všetko najlepšie..."
Pre hokej.sk povedal:"Ešte sa mi nestalo, aby mi predtým niekedy takto fanúšikovia blahoželali. Bolo to príjemné. Ďakujem martinskému a trenčianskemu fanklubu aj za to, že nás tlačili dopredú po celý zápas,"uviedol Lašák.
Čo sa týka zhodnotenia zápasu,povedal:"Tí Nóri nás zase až tak nepreverili. V prvej tretine na mňa mierila len jedna strela, aj to z uhla, v druhej možno tri-štyri. Treba povedať aj to, že je to zásluha obrany, ktorá pracovala na jednotku s hviezdičkou. Hrali zodpovedne dozadu, čistili priestor predo mnou,"
A na záver sa vyjadril ohľadne otázky postu brankárskej jednotky takto: "Je to v podstate jedno, kto bude jednotka. Mal by to byť ten, kto bude práve v najlepšej forme."

Omyl so šlahačkovou tortou

8. dubna 2009 v 15:58 | Zuzu25ka |  ♥články♥

Na brankára Jána Lašáka, ktorý v piatok oslávi tridsiate narodeniny, pripravili spoluhráči z národného tímu pascu. Z nej však bez vlastného pričinenia vyviazol. Gólman Pardubíc mal na ľade dostať od spoluhráčov "predčasný darček" v podobe šľahačkovej torty priamo do tváre. Plány pokazil Ľuboš Bartečko, ktorý si Lašáka pomýlil s jeho brankárskym kolegom Rasťom Staňom. Zábava sa tak nekonala na účet piatkového oslávenca, ale smerovala na šľahačkou "ozdobeného" Staňu aj omylného Bartečka.