Leden 2009

Pardubice zvíťazili nad ČB

31. ledna 2009 v 19:07 | Zuzu25ka |  ♥zápasy♥

Dnes som úplne zničená a ak sa mi moc nechce písať celý priebeh zápasu,takže sem len pridávam článok z portálu hokej.sk
Rozhovor s Jankom po zápase si môžte prečítať na tejto adrese...

Slovenský brankár Ján Lašák bol podľa českého denníka Sport hlavným strojcom piatkového víťazstva Pardubíc na ľade Českých Budějovíc 3:2 v 46. kole O2 extraligy. Slovenský fantóm vygumoval chvíľami až drvivý nápor domácich, uvádza v návrate k duelu spomínaný denník. Juhočesi bojujúci o postup do play off ťahali sériu piatich víťazstiev v rade, prerušili ju práve hráči Pardubíc, ktorí zase stále živia šancu na prvenstvo po základnej časti súťaže. Odchovanec zvolenského hokeja zaznamenal 44 úspešných zákrokov. Privádzal nimi domácich útočníkov k zúfalstvu.
Prvý gól, ktorý inkasoval, však podľa neho nemal platiť. "Pred ním som bol faulovaný. Bolo to hneď v tretej minúte, to ešte bolo všetko otvorené. Horšie by bolo, keby sa to stalo na konci zápasu. Musím sa však rozhodcu zastať. Možno to dobre nevidel. Verím, že v play off, keď budú na ľade dvaja hlavní rozhodcovia, taký gól nebude platiť. Hneď po piatich sekundách som vychladol. Ešte sme to potom s rozhodcom rozoberali a ja som mu hovoril, nech sa na to vykašle. Tento moment ma skôr vyhecoval k môjmu výkonu," uvádza v rozsiahlejšom rozhovore na stránkach Sportu Ján Lašák.

Diplom za bleskovku

30. ledna 2009 v 13:00 | Zuzu25ka

Jano by urobil poriadky

29. ledna 2009 v 19:23 | Zuzu25ka |  ♥články♥

Hokejový brankársky hrdina Ján Lašák (29) pobláznil národ pred pár rokmi. So Slovenskom získal na majstrovstvách sveta všety tri cenné kovy v priebehu štyroch rokov a ľudia ho nosili na rukách. "Bolo to milé. Vtedy som bol mladý, pobláznený, teraz by som si to určite viac užil. Mňa však hlavne tešilo to, že celý národ sa radoval z našich úspechov," spomína Lašák a na túžbu zasadnuť do prezidentského kresla dodáva: "Na deň by som to skúsil. Určite by som mal plno starostí, ale aspoň by som urobil poriadky. Nikdy som však nesníval o tom, že by som bol prezidentom."

zdroj:pluska.sk

28. ledna 2009 v 19:03 | Zuzu25ka |  ♥fotografie♥

Na nete som našla staré fotky(tipujem rok 2002) Janka Lašáka a jeho manželky Andrey na návšteve Základnej školy v Terchovej.Vyzerajú tm tak úplne inak:)Je ich dosť veľa,tak som pridala zatiaľ do galérie len prvých 15 fotografií,ktoré nájdete na tejto adrese

Lašák nominovaný Filcom na prípravné zápasy

27. ledna 2009 v 15:27 | Zuzu25ka |  ♥články♥

Slovenskí reprezentanti v sobotu 7. februára odohrajú s domácim Švajčiarskom v Gstaade prvý zápas pod holým nebom v novej ére hokeja tejto krajiny. Duel s úvodným buly o 16.15 je vyvrcholením týždennej prípravy oboch mužstiev. Slováci sa v krajine organizátorov májových MS predstavia ešte 5. februára proti Bielorusku a o deň neskôr v prvom zápase so Švajčiarmi (o 19.15 v mestečku Sierra). Zraz tímu je na programe o týždeň 3. februára na bratislavskom zimnom štadióne, na druhý deň sa letí pod Alpy.
Na MS sa Slováci v A-skupine stretnú postupne s Maďarmi, Bielorusmi a Kanadou, v prípade postupu do osemfinálovej skupiny ich čaká trojica z kvarteta Česko, Fínsko, Dánsko, Nórsko.

Nominácia Slovenska na prípravné zápasy s Bieloruskom a Švajčiarskom:
Brankári: Ján Lašák (Pardubice/ČR), Rastislav Staňa (Čerepovec/Rus.)

Obrancovia: Ivan Baranka (Spartak Moskva/Rus.), Kristián Kudroč (Södertälje/Švéd.), Richard Lintner (Dinamo Minsk/Bielor.), Tomáš Slovák (HC Košice), Tomáš Starosta (Nižnekamsk/Rus.), Martin Štajnoch (HK Orange "20"), Ivan Švarný (Litvínov/ČR), René Vydarený (České Budějovice/ČR)

Útočníci:
Jozef Balej (Třinec/ČR), Milan Bartovič (Liberec/ČR), Jiří Bicek (Biel/Švajč.), Stanislav Gron (Košice), Rudolf Huna (Košice), Juraj Kolník (Ženeva/Švajč.), Roman Kukumberg (Slovan Bratislava), Juraj Mikúš (HK 36 Skalica), Ladislav Nagy (Čerepovec/Rus.), Rastislav Pavlikovský (Novosibirsk/Rus.), František Skladaný (Karlove Vary/ČR), Tomáš Surový (Linköping/Švéd.), Rastislav Špirko (Ústí nad Labem/ČR), Tomáš Tatar (HKm Zvolen).

zdroj:TOPKY.SK

Pardubice na Třinec nestačili

26. ledna 2009 v 14:20 | Zuzu25ka |  ♥zápasy♥
Vo včerajšom zápase na trineckom ľade Pardubice nestačili na Třinec a tak domov cestovali bez bodu.V zápase padlo až 8 gólov-v 16.minúte skóroval Starý za asistencie Koukala a to znamenalo vedenie Pardubíc 1:0.O 11.minút bolo vďaka gólu Poláka vyrovnané na 1:1,o 2 minúty prišiel ďalší nečakaný gól od Trinca čo znamenalo pre nich vedenie 2:1.Prešli len 3.minúty od gólov a trineckému hráčovi Balejovi sa opäť podarilo prekonať Ružičku a tak viedli už 3:1.V 39.minúte sa konečne podarilo skórovať aj Pardubicami zásluhou gólu Kolára,ktorý stav upravil na 2:3 z pohľadu PCE.V40.minúte prišlo opäť ochladenie,Moravec strelil gól a tak sa Trinec opäť dostal do dvojgólového náskoku 4:2.V 40.minúte sa v bránke Ružička vymenil s Lašákom,ktorý odchytal zápas do konca stretnutia.Koukalovi sa podarilo v 52.minúte streliť gól a tak pce opäť znížili stav na 4:3.Minútu pred koncom zápasu to stavili na power-play,ktoré bohužiaľ nevyšlo podľa ich predstáv a tak piaty gól Trinca putoval priamo do prázdnej pardubickej bránky čo znamenalo trinckú výhru 5:3.
Najbližší zápas Pardubice odohrajú vonku proti Českým Budejoviciam v piatok 30.1. o 17:30 hod.

New design

24. ledna 2009 v 18:43 | Zuzu25ka
Po polroku som sa opäť rozhodla zmeniť dizajn blogu,dúfam,že môže byť:)

Pardubice zvíťazili nad Kladnom

24. ledna 2009 v 18:39 | Zuzu25ka |  ♥zápasy♥
Pardubice zvíťazili nad Kladnom 4:2 vo včerajšom zápase 44.kola O2 extraligy a na zápas prišlo neuveriteľných 9610 divákov.
Góly: Cetkovský (Pivko, Divíšek) (PCE), Somík (Píša, Čáslava) (PCE), Horna (Novotný) (KLA), Somík (Pucher, Zohorna) (PCE), Frolík (KLA),Starý (Koukal, Kolář I) (PCE).
zdroj:hcpce.cz

Hlasujte za Janka Lašáka v Zlatej helme

22. ledna 2009 v 19:19 | Zuzu25ka |  ♥články♥
HLasujte za zákrok Janka Lašáka v Zlatej helme " Nejlepší akce 42. - 43. kolo" .Hlasy môžte dať na tejto adrese tak šup šup:)

Pardubice zajtra proti Kladnu

22. ledna 2009 v 13:39 | Zuzu25ka |  ♥zápasy♥
Pardubice zajtra odohrajú domáci zápas44.kola O2 extraligy proti Kladnu o 18:00 hodine.Play-off sa už blíži,do konca základnej časti ostáva už len 9 zápasov.Online zápas na tejto adrese

Pardubice konečne s tromi bodmi

18. ledna 2009 v 21:14 | Zuzu25ka |  ♥zápasy♥
Dnes odohrali Pardubice zápas proti Znojmu,v bránke tentokrát s Ružičkom.V 1.tretine nepadol žiaden gól,no v tej druhej padli hned dve, prvý gól strelil Meidl v 28.minúte a tak Znojmo viedlo 1:0 no 3 minúty pred koncom 2.tretiny vyrovnal na 1:1 Cetkovský.V 3.tretine padli až 4 góly,opäť najprv zo strany Znojma-Erat a potom zo strany Pardubíc-Koukal a tak bolo 2:2.4 minúty pred koncom zápasu namieril presne opäť Cetkovský a tak sa Pardubice dostali do vedenia 3:2.Minútu pred knocom zápasu sa orli pokúsili o power-play,avšak neúspešne,pretože Pivko si to namieril do prázdnej brány celkom presne a to znamenalo spečatenie výhry 4:2 proti Znojmu a pokiaľ sa nemýlim,tak PCE by mali v tabuľke putovať na 2.miesto:)

Pardubice opäť len s bodom proti Libercu

16. ledna 2009 v 20:46 | Zuzu25ka |  ♥zápasy♥
Dnes Pardubice v zápase 42.kola O2 extraligy privítali na domácom ľade Liberec.Už v 7.minúte skóroval liberecký hráč Nedved a tak Liberec viedol 1:0 až do konca prvej tretiny.Ďalší gól prišiel až v 5.minúte druhej tretiny ale bohužiaľ,opäť zo strany Liberca a tak už tigri viedli 2:0.Koncom tretej tretiny sa začalo dariť aj pardubickým hráčom-Pivko v 49.minúte strelil gól a o 10.minút na to sa podarilo Fikrta prekonať aj Janovi Starému.Zápas bol tak vyrovnaný na 2:2 a nastalo predĺženie,no Janko Lašák v 3.minúte predĺženia inkasoval gól od Šachlova a to znamenalo prehru Pardubíc 2:3 a zisk len jedného bodu.
Janko bol vyhlásený za najlepšieho hráča zápasu.

16. ledna 2009 v 16:35 | Zuzu25ka |  ♥fotografie♥

Do galérie som pridala zopár fotiek Janka z relácie Lets Go,kvalita nič extra,bohužiaľ.Fotky nájdete na tejto adrese ...a nezabudnite fandiť v dnešnom zápase s Libercom,ktorý začne už onedlho:)

14. ledna 2009 v 15:36 | Zuzu25ka |  ♥videá♥
Ďalšie video z youtube malého Janka,z ktorého je veľký hokejista-môžte ho vidieť,ako dáva gól.:)

Lašák lúpežníkov za koňa nevymení

14. ledna 2009 v 15:30 | Zuzu25ka |  ♥články♥

Takmer dve predchádzajúce sezóny chytal slovenský gólman v prilbe, na ktorej mal zobrazené postavičky z kresleného seriálu Pat a Mat. Okrem toho na ochrane hlavy nechýbali ani mená jeho dvoch detí - syna Janka a dcérky Lilly, ako aj slovenský znak. "Na novú sezónu som chcel výzor masky zmeniť. Nič mi nenapadalo, tak sme vymysleli súťaž pre divákov, ktorí mohli hlasovať za návrhy štyroch dizajnérov. A práve v dnešnom súboji proti Plzni nastúpim v novej prilbe s koňom, ktorú si diváci vybrali," prezrádza rodák zo Zvolena. Slovenský brankár sa už v ďalších súbojoch extraligy neobjaví v maske od fanúšikov."Predtým, ako ten nápad vznikol, spoluhráči mi vybrali nový dizajn helmy. Navrhli, aby som tam mal lúpežníkov. Z toho dôvodu, že budeme zbíjať body od ostatných mužstiev," pokračuje Lašák. Držiteľ všetkých troch slovenských medailí z majstrovstiev sveta však plánuje prilbu vydražiť. "Získané finančné prostriedky potom poputujú do detského domova v Pardubiciach," dodáva na záver.

Pardubice po zápase so Sláviou bez góla aj bez bodov

13. ledna 2009 v 20:48 | Zuzu25ka |  ♥zápasy♥
Pardubice v dnešnom stretnutí proti pražskej Slávii nedokázali streliť ani jeden gól,kdežto Slávii sa bránku podarilo prekonať až dvakrát a tak vyhrala 2:0.Góly strelili Vondrka a Beránek.Zápas sledovalo 6876 divákov.Dnes pred Lašákom dostal v bránke prednost Ružička.Najbližší zápas Pardubice odohrajú v piatok 16.1. proti Libercu o 18:00 hod,výhodou by malo byť domáce prostredie.

Pardubice dnes proti Slávii

13. ledna 2009 v 14:15 | Zuzu25ka |  ♥zápasy♥
Pardubice dnes 13.1.2009 odohrajú zápas 41.kola O2 extraligy na ľade pražskej Slávie o 18:15 hod.Zápas na onlajnoch môžte sledovať na tejto adrese .

Ján Lašák:Bránu som neposunul úmyselne

12. ledna 2009 v 15:03 | Zuzu25ka |  ♥rozhovory♥

Zeptám se přímo: posunul jste ji úmyslně při přesunu z jedné strany na druhou?
"To se nedá! Tam šel hráč do prostoru a já se rychle přesouval. Mám nějakou hmotnost, navíc dost váží celá výstroj, chtěl jsem se co nejrychleji přesunout. Pokud bych chtěl úmyslně hýbnout s brankou, tak bych to musel velmi umně trefit. To se nestává. Žádný úmysl tam nebyl. Nejde takovou situaci vyhodnotit: 'OK, tak teď posunu bránu.' Tak to skutečně nejde."
Překvapilo vás, že rozhodčí Jaroslav Kubeš gól nejprve uznal?
"To teda pořádně! Hlavně tvrdohlavě stál za svým, že to byl gól. Jenže z logiky věci, když hráč přijímá puk, já se přesouvám do střely a přitom posunu bránou, tak kotouč musel projít do brány až po jejím vychýlení. Možná mohl uznat technický gól…"
… to podle pravidel nejde…
"Aha, tak to potom ano. Byl jsem každopádně rád, že ho čárový rozhodčí přemluvil a šel na video."
Nebál jste se trestného střílení?
"To mě nenapadlo."
Pokud by v okamžiku posunu měl hráč Karlových Varů puk v držení, tak se mohlo pískat…
"Mohlo to tak být. To bylo o vteřinách…"
Vy jste spolu s rozhodčím Kubešem komunikovali?
"Snažil jsem se. Ale znáte to. Když něco rozhodne, tak já mu to na brankové čáře nevymluvím. Neřešil jsem to. Co jsem měl dělat? Tam to je o bezmoci v takových situacích. Když rozhodne a je si přesvědčený o své pravdě, tak s tím nic nenaděláte, i když jste si jistí o přesném opaku. Naštěstí se šel poradit. Tím ho určitě nehodnotím, jen popisuji situaci, která nastala."
Když šel rozhodčí přece jen telefonovat, byl jste si jistý, že branku neuzná?
"V tomto utkání jsme si nemohli být jisti ničím. Samozřejmě jsem však věřil, že to neuzná."
Po telefonátu gól odvolal a vy jste inkasoval dvouminutový trest. Byl jste naštvaný?
"Říkal jsem, že úmysl tam nebyl, ale že respektuji, že mi dává dvě minuty. Asi by měl v takové situaci dávat dvě minuty, to beru. Každopádně tam nebyl žádný úmysl."

Ubehol rok od založenia blogu

12. ledna 2009 v 14:00 | Zuzu25ka |  ♥články♥
Dnes,12.1.2009 je to presne rok od založenia tohto blogu o najlepšom slovenskom brankárovi Jankovi Lašákovi.Som rada,že mi to takto dlho vydržalo a snáď aj vydrží!:)

Pardubice zachránili bod 13 sekúnd pred koncom zápasu

11. ledna 2009 v 19:40 | Zuzu25ka |  ♥zápasy♥
Pardubice dnes odohrali domáci zápas proti Karlovým Varom,prehrali však 2:3 po predĺžení.V 9.minúte strelil karlovarský hráč Košťal gól a tak KV viedli 1:0,potom Somík vyrovnal na 1:1 no už o 6 minút sa karlovarčania mohli radovať z vedenia 2:1,ktoré si prísne držali až do 59.minúty a keď už všetko vyzeralo v prehru,Pardubice to riskli na power-play,Lašák opustil bránku a 13 sekúnd pred koncom riadnej hracej doby Píša vyrovnal na 2:2 a tak nastalo predlženie,v ktorom bohužiaľ Janko Lašák inkasoval gól v poslednej minúte a tak Pardubice prehrali 2:3.Pardubickú Čez arénu dnes navštívilo 8930 divákov.