Ján Lašák má jasno: Odpískaný nájezd? Tak to byl faul na hokej!

29. ledna 2008 v 16:18 | zuzu25ka |  ♥rozhovory♥

Rozhovor s Janom z www.hcpce.cz deň po zápase so Slaviou,s ktorou prehrali 2:5.
Ve včerejším utkání jste prohráli na ledě Slavie Praha. Jaký to byl zápas z vašeho pohledu?
"Začátek jsme měli velmi dobrý, přestože nás točili. Na Slavii to nikdy nebývá jednoduché, obvykle už v šesté minutě prohráváme tři nula. Ale tentokrát to bylo jiné, než přišel ten okamžik a už jsme se vezli. To byl faul na hokej, to mě trochu, když se na to zpětně podívám, ovlivnilo. Ten nájezd jsem měl pramalou šanci chytit, protože jsem měl hlavu opravdu někde jinde. Snažil jsem se zklidnit, hodit to za hlavu, ale trošku mě to ovlivnilo po zbytek třetiny. Odskočili nám na 2:0, ne pouze kvůli tomu, ale i kvůli tomu jsme prohráli."
Hodně diskuzí vyvolala situace, které předcházelo trestné střílení ve prospěch domácí…
"Jak jsem říkal. To nebyl faul na Pardubice. Podle mě to byl faul na hokej. Neskutečné a neuvěřitelné. Na rovinu říkám, že to byla katastrofální chyba, která z logického a hokejového hlediska neměla žádný smysl. Proč by brankář házel hokejku, když má puk třicet čísel od sebe? Z jakého důvodu vymyslel to, že jsem ji hodil? Jak jsem ji mohl hodit? Toto stále nechápu. Velmi rád bych si poslechl vyjádření pana Husičky k tomuto momentu. Já si k němu svoje povím a rád bych slyšel i jeho názor, z jakého důvodu ukázal trestné střílení."
Pátral jste po důvodech během zápasu?
"Já se ihned chytl za hlavu, protože jsem fakt absolutně nechápal. Podívejte se, my jsme v rozpoložení, kdy musíme vyhrát. Musíme. Celou sezonu je na nás ohromný tlak, psychika je v pr… A pak přijde něco takového. Na to nemůžete mít slova. Snažil jsem se zklidnit, ale…"

Toto je fakt něco neuvěřitelného, to jsem ještě nezažil

Překvapení byli i hráči Slavie…
"Já dám asi toto video na youtube. A jsem zvědav, co na to poví celý svět. Ať to vidí nejen fanoušci Slavie a Pardubic. Nechci nic házet na pana Husičku. Jeden zápas nedělá sezonu, ale udělat toto v takové situaci… Jasně, chybu člověk udělá. Nikdo není neomylný, i já při inkasovaných brankách udělal chyby a přiznávám je. Ale toto je fakt něco neuvěřitelného. To jsem ještě nezažil. Ale stalo se."
Říkal jste, že v okamžiku, kdy rozhodčí Husička signalizoval trestné střílení, jste byl docela rozhozený. Přidává k těmto pocitům i fakt, že v posledních třech zápasech proti vám soupeři jeli tři penalty, z nichž minimálně dvě byly více než sporné?
"Tak se na to podívejme. Sparta. Tam to bylo vyloženě na hranici, David Havíř sundal hráče přesně v momentu, kdy trefil puk, navíc jej dobruslil. Tady člověk pochopí, že rozhodčí asi udělal chybu. Na Spartě to viděl, stál u toho, ale čert to vezmi. Proti Litvínovu viděla celá republika ten Rindošův skok do bazénu. Sudí by to měl vidět, ale opět se to nějak dá pochopit. Ale toto dohromady nedá ani zlomek toho, co se dělo včera. Jak jste to vlastně viděl vy? Podle mě nemůže být trestné střílení, když mi obránce odpálí hokejku, protože chce hrát kotouč. Chtěl bych vidět takový zápas v Detroitu, to by bylo asi šestnáct nájezdů na Haška za zápas. Tomu taky hokejka létá okolo brankoviště a jsou to stejné situace."
Já hlavně viděl, že pan Husička stál u situace tak, že musel mít přehled a pak, že ve vašem okolí nebyl hráč Slavie.
"Samozřejmě. Jeden hráč asi tři metry od nás byl, ale to není rozhodující."
Na youtube to dávat nemusíte, už je to na serveru hokejživě v reportáži z utkání.
"Jenže na youtube by mohli lidé psát komentáře. Já bych byl moc rád, kdyby se k tomu pan Husička vyjádřil. Je to člověk, má na to určitý pohled a rád bych ho znal. Snad mě ale nechtěl vyloučit, že jsem podrazil Jakuba Nakládala, chtěl mě třeba vyloučit a pak zjistil, že to je náš hráč. Rád bych zkrátka slyšel vysvětlení. Moje je takové: puk jsem měl před sebou zhruba třicet centimetrů, dával jsem ho Jakubovi, nechť ho vyhodí. Všichni odcházeli, tak jsem viděl, že ho nebere, tak, protože puk byl blízko, jsem ho šel rozehrát. V tu chvíli se rozhodl, že ho potáhne. Já měl v ruce hokejku, on zabral proti mně a hokejku mi vytrhl. Hůl šla do rohu a my s pukem vyjížděli ze třetiny."

Hrajeme špatně, ne tak, jak si představujeme

A to vám rozhodčí ani v průběhu zápasu k tomu nic neřekl?
"Co vám poví? Maximálně vám vynadá. Já se s rozhodčími normálně bavím. Jsou situace, kdy lidé pískají, protože sudí posoudí faul proti nám. Já ale mu klidně, pokud situaci dobře vidím, řeknu, že to je faul a že to pískl správně. Nechtěl se o tom bavit, já se snažil soustředit na penaltu."
Je těžké hodit za hlavu takovou situaci, která vás evidentně poškodila?
"Já si vzpomněl na zápas v Českých Budějovicích, jak jsem dostal trest do konce zápasu. Krásně to potom řekl Eda Turek, že mám právo na takovou reakci, ale situaci to neřeší. Vzpomněl jsem si na jeho slova, proto jsem se snažil být v klidu. Ale hodně mě to rozházelo, neměl jsem slova. To není výmluva."
Ne, že by to bylo úmyslné, ale ono to chvílemi i vypadá, že se proti Pardubicím všechno spiklo…
"Jak jsem říkal: hrajeme špatně. To je první chyba. To není výmluva, to je fakt. Nehrajeme tak, jak si představujeme. Ale včera to bylo hrubé ovlivnění zápasu a pevně věřím, že kompetentní lidé se k tomu vyjádří. Sparta, Litvínov, tam jsme po zásluze prohráli. Včera to soupeře nakoplo a mě položilo po první třetinu."
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Máš rád/aJána Lašáka?

áno
nie
Kto to je?

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama