Leden 2008

Jano je nominovaný na Škoda Cup

31. ledna 2008 v 11:46 | zuzu25ka |  ♥články♥
Ján Lašák je nominovaný na reprezentačnú akciu Škoda Cup,ktorá sa uskutoční od 8. do 10.februára.
Škoda Cup sa po rokoch organizovaných v Bazileji presúva do Lausanne. Oproti zápasu vo Švédsku pribudnú do tímu okrem Lašáka so Skladaným aj obranca Ivan Ďatelinka, útočníci Gabriel Špilár a Michal Hudec. "Francúzi budú mať v Lausanne domáce prostredie a ako nováčik elitnej kategórie MS sa budú chcieť na nás vytiahnuť. S Nemcami sme pred rokom v Bazileji prehrali po nájazdoch, takže im máme čo vracať a proti Švajčiarom by sme radi zopakovali decembrový výkon z Košíc," povedal Šupler.
Nominácia SR na Škoda Cup - brankári:Ján Lašák (Pardubice), Rastislav Staňa (Linköping), obrancovia: Ivan Majeský (Linköping), Dominik Graňák (Färjestad), Stanislav Hudec (Bazilej), Richard Stehlík (Sparta Praha), René Vydarený (České Budějovice), Peter Smrek (Frankfurt Lions), Michal Sersen (Slovan) Milan Hruška (Slovan), Ivan Ďatelinka (Martin), utočníci: Andrej Podkonický (Víťaz Čechov), Radovan Somík (Pardubice), Peter Fabuš (Plzeň), Ivan Čiernik (Kolín Haie), Peter Húževka (Dukla Trenčín), Tibor Melichárek (Sparta Paraha), Juraj Kolník (Servette Ženeva), František Skladaný (Karlove Vary), Peter Sejna (Zürich Lions), Marcel Haščák (Poprad), Juraj Mikúš (Skalica), Rudolf Huna (Košice), Gabriel Špilár (Košice), Michal Hudec (České Budějovice).

Lašák a Zvolen? Totálna utópia

31. ledna 2008 v 11:40 | zuzu25ka |  ♥články♥
Článok z denníka Plus 1 deň.
HOKEJISTOM českých Pardubíc reálne hrozí, že nepostúpia do play-off. V mužstve s 200-miliónovým rozpočtom však k hráčskemu výpredaju nepríde. Aj keď má šéf klubu Zbyněk Kusý na stole ponuky z popredných klubov, nikoho z tímu neuvoľní. Ani slovenského brankára Jána Lašáka!
Už len tri dni majú hokejové kluby šancu posilniť svoje kádre pred blížiacim sa play-off. Nečudo, že funkcionári jednotlivých tímov lovia u konkurencie. A zlatou baňou na kvalitných hráčov môžu byť aj české Pardubice, s ktorými to vyzerá tak, že nepostúpia do bojov o titul. Jeden z najväčších adeptov na majstra totiž sedem kôl pred koncom stráca na účasť v elitnej desiatke osem bodov! "Nepustím žiadneho hráča. To, čo si chalani navarili, nech si aj zjedia. Bolo by to nefér voči našim fanúšikom, aby sme posilňovali konkurenciu," reagoval pre náš denník šéf Pardubíc Zbyněk Kusý. "Nejde nám o peniaze, tie máme.Teraz mám konkrétne na stole desaťmiliónovú ponuku za útočníka Sýkoru. O osem ďalších sa trhajú európske mužstvá, ale neodíde nikto," vyjadril sa Kusý.
Lašák je pridrahý
V kádri českého mužstva pôsobí aj slovenský reprezentačný gólman Ján Lašák. O jeho služby by určite malo záujem viacero klubov a rozhodne aj Zvolen, kde hokejovo vyrastal. "Jasné, že by som Janka rád videl v našom tíme v play-off, ale je to nereálne. Podľa mojich informácií má tretí najvyšší kontrakt v českej lige (asi 8 miliónov korún ročne - poz. red.). Takže ťažko by sme ho mohli zaplatiť," prezrádza prezident Zvolena Róbert Mráz. "Nemyslím si, že by Zvolen prebral moju zmluvu. A ja sa, navyše, sústredím na najbližšie zápasy v pardubickom drese. Verím, že do play-off postúpime," vyjadril sa jasne Lašák.

Bol to od nás tragický výkon,priznal Ján Lašák

30. ledna 2008 v 18:52 | zuzu25ka |  ♥články♥
Pridávam článok z www.hcpce.cz
no myslím,že s Pardubicami to nevyzerá veľmi dobre:(
PARDUBICE - Smutek, zmar, bezmoc, psychická labilita. Takové myšlenky měl v hlavě Ján Lašák po včerejším utkání se zlínskými berany. Byl to nepodařený zápas, kdy se vnitřně vyčerpaní a porážkami zdecimovaní hokejisté Moelleru pokoušeli získat tři body naděje a vyrovnat se s nezměrným tlakem okolí. Ani jedno se nepodařilo. Zlín sice nehrál nijak pohledný hokej, ale i ten stačil na odevzdaný výkon pardubických hráčů, kteří po smrtící pětiminutovce inkasovali tři rozhodující góly. Tím po dvou třetinách svítil na světelné tabuli nevídaný stav 0:4! Slovenský brankář měl do té doby na kontě 22 zásahů, ovšem vzhledem ke skóre se již ve třetí třetině v brance již neobjevil.
"Co mám na to říct, nedali jsme góly, Ičo Murín nás vychytal a my jsme se sesypali jako domeček z karet," smutně povídal pardubický brankář.
Přitom ještě první třetina a v ní zhruba patnáct minut bylo ze strany Východočechů, i přes inkasovanou branku, dobrých. Domácí měli ve zmíněné pasáži mnoho a mnoho vyložených příležitostí, které přímo volaly o zápis do listiny střelců. "Samozřejmě, kluci si nevěří, proto ten výsledek vypadá takhle," glosoval zarmoucený pardubický brankář.
Jenže po gólové smršti ve druhé třetině bylo střetnutí prakticky rozhodnuté. Dvěma přesnými zásahy se prezentoval vynikající zlínský střelec Jaroslav Balaštík, jenž pardubickému týmu vstřelil v této sezoně za tři odehrané duely již šestý gól. "On je v zakončení velmi nepříjemný," povzdechl si a nad střeleckou potencí zlínského útočníka.
Tou dobou diváci v houfech opouštěli ČEZ Arenu. "Diváci se nám vysmívali. Ale přišli ve velkém počtu, tak je dobře, že alespoň chodí," uvedl brankář HC Moeller Pardubice.
Zvláště někteří fanoušci hlásali velmi ironické poznámky a spílali domácím hráčům nebo též oslavovali hostující celek. "Výkon byl tragický, mají na to právo," vzkázal smutný slovenský reprezentant. Po úprku platících diváků mohl být stadion zaplněn zhruba z poloviny.
Situace v tabulce je tak v podstatě podobná marnému stíhání play off, němuž předcházel ročník, kdy Moeller získal mistrovský titul. Ani tehdy se Pardubičtí mezi tehdy nejlepších osm neprotlačili. Naopak rok poté si opět zahráli finále.
Vzhledem k této výsledkové sinusoidě a změnám v herním řádu v rámci extraligy čekají Pardubice záchranářské práce. "Je to ještě horší než po mistrovské sezóně, teď budeme hrát o udržení," řekl Ján Lašák.
Při výhledu na další extraligová kola, kdy týmy, které po základní části skončí na 11. až 14. místě, budou hrát čtyřkolově každý s každým skupinu o udržení, je téměř jisté, že se Pardubice utkají se Zlínem, mimo posledního ze čtyř zápasů základní části se střetnou ještě čtyřikrát. To stejné platí i o Ústí nad Labem. Proto si i Ján Lašák přeje vylepšit nelichotivou bilanci z domácích zápolení s oběma celky. "Musíme hrát lépe!"

Video

30. ledna 2008 v 14:16 | zuzu25ka |  ♥videá♥
Na youtube som našla toto video,neviem kto ho spravil ale je super!
klik sem


Ján Lašák má jasno: Odpískaný nájezd? Tak to byl faul na hokej!

29. ledna 2008 v 16:18 | zuzu25ka |  ♥rozhovory♥

Rozhovor s Janom z www.hcpce.cz deň po zápase so Slaviou,s ktorou prehrali 2:5.
Ve včerejším utkání jste prohráli na ledě Slavie Praha. Jaký to byl zápas z vašeho pohledu?
"Začátek jsme měli velmi dobrý, přestože nás točili. Na Slavii to nikdy nebývá jednoduché, obvykle už v šesté minutě prohráváme tři nula. Ale tentokrát to bylo jiné, než přišel ten okamžik a už jsme se vezli. To byl faul na hokej, to mě trochu, když se na to zpětně podívám, ovlivnilo. Ten nájezd jsem měl pramalou šanci chytit, protože jsem měl hlavu opravdu někde jinde. Snažil jsem se zklidnit, hodit to za hlavu, ale trošku mě to ovlivnilo po zbytek třetiny. Odskočili nám na 2:0, ne pouze kvůli tomu, ale i kvůli tomu jsme prohráli."
Hodně diskuzí vyvolala situace, které předcházelo trestné střílení ve prospěch domácí…
"Jak jsem říkal. To nebyl faul na Pardubice. Podle mě to byl faul na hokej. Neskutečné a neuvěřitelné. Na rovinu říkám, že to byla katastrofální chyba, která z logického a hokejového hlediska neměla žádný smysl. Proč by brankář házel hokejku, když má puk třicet čísel od sebe? Z jakého důvodu vymyslel to, že jsem ji hodil? Jak jsem ji mohl hodit? Toto stále nechápu. Velmi rád bych si poslechl vyjádření pana Husičky k tomuto momentu. Já si k němu svoje povím a rád bych slyšel i jeho názor, z jakého důvodu ukázal trestné střílení."
Pátral jste po důvodech během zápasu?
"Já se ihned chytl za hlavu, protože jsem fakt absolutně nechápal. Podívejte se, my jsme v rozpoložení, kdy musíme vyhrát. Musíme. Celou sezonu je na nás ohromný tlak, psychika je v pr… A pak přijde něco takového. Na to nemůžete mít slova. Snažil jsem se zklidnit, ale…"

Toto je fakt něco neuvěřitelného, to jsem ještě nezažil

Překvapení byli i hráči Slavie…
"Já dám asi toto video na youtube. A jsem zvědav, co na to poví celý svět. Ať to vidí nejen fanoušci Slavie a Pardubic. Nechci nic házet na pana Husičku. Jeden zápas nedělá sezonu, ale udělat toto v takové situaci… Jasně, chybu člověk udělá. Nikdo není neomylný, i já při inkasovaných brankách udělal chyby a přiznávám je. Ale toto je fakt něco neuvěřitelného. To jsem ještě nezažil. Ale stalo se."
Říkal jste, že v okamžiku, kdy rozhodčí Husička signalizoval trestné střílení, jste byl docela rozhozený. Přidává k těmto pocitům i fakt, že v posledních třech zápasech proti vám soupeři jeli tři penalty, z nichž minimálně dvě byly více než sporné?
"Tak se na to podívejme. Sparta. Tam to bylo vyloženě na hranici, David Havíř sundal hráče přesně v momentu, kdy trefil puk, navíc jej dobruslil. Tady člověk pochopí, že rozhodčí asi udělal chybu. Na Spartě to viděl, stál u toho, ale čert to vezmi. Proti Litvínovu viděla celá republika ten Rindošův skok do bazénu. Sudí by to měl vidět, ale opět se to nějak dá pochopit. Ale toto dohromady nedá ani zlomek toho, co se dělo včera. Jak jste to vlastně viděl vy? Podle mě nemůže být trestné střílení, když mi obránce odpálí hokejku, protože chce hrát kotouč. Chtěl bych vidět takový zápas v Detroitu, to by bylo asi šestnáct nájezdů na Haška za zápas. Tomu taky hokejka létá okolo brankoviště a jsou to stejné situace."
Já hlavně viděl, že pan Husička stál u situace tak, že musel mít přehled a pak, že ve vašem okolí nebyl hráč Slavie.
"Samozřejmě. Jeden hráč asi tři metry od nás byl, ale to není rozhodující."
Na youtube to dávat nemusíte, už je to na serveru hokejživě v reportáži z utkání.
"Jenže na youtube by mohli lidé psát komentáře. Já bych byl moc rád, kdyby se k tomu pan Husička vyjádřil. Je to člověk, má na to určitý pohled a rád bych ho znal. Snad mě ale nechtěl vyloučit, že jsem podrazil Jakuba Nakládala, chtěl mě třeba vyloučit a pak zjistil, že to je náš hráč. Rád bych zkrátka slyšel vysvětlení. Moje je takové: puk jsem měl před sebou zhruba třicet centimetrů, dával jsem ho Jakubovi, nechť ho vyhodí. Všichni odcházeli, tak jsem viděl, že ho nebere, tak, protože puk byl blízko, jsem ho šel rozehrát. V tu chvíli se rozhodl, že ho potáhne. Já měl v ruce hokejku, on zabral proti mně a hokejku mi vytrhl. Hůl šla do rohu a my s pukem vyjížděli ze třetiny."

Hrajeme špatně, ne tak, jak si představujeme

A to vám rozhodčí ani v průběhu zápasu k tomu nic neřekl?
"Co vám poví? Maximálně vám vynadá. Já se s rozhodčími normálně bavím. Jsou situace, kdy lidé pískají, protože sudí posoudí faul proti nám. Já ale mu klidně, pokud situaci dobře vidím, řeknu, že to je faul a že to pískl správně. Nechtěl se o tom bavit, já se snažil soustředit na penaltu."
Je těžké hodit za hlavu takovou situaci, která vás evidentně poškodila?
"Já si vzpomněl na zápas v Českých Budějovicích, jak jsem dostal trest do konce zápasu. Krásně to potom řekl Eda Turek, že mám právo na takovou reakci, ale situaci to neřeší. Vzpomněl jsem si na jeho slova, proto jsem se snažil být v klidu. Ale hodně mě to rozházelo, neměl jsem slova. To není výmluva."
Ne, že by to bylo úmyslné, ale ono to chvílemi i vypadá, že se proti Pardubicím všechno spiklo…
"Jak jsem říkal: hrajeme špatně. To je první chyba. To není výmluva, to je fakt. Nehrajeme tak, jak si představujeme. Ale včera to bylo hrubé ovlivnění zápasu a pevně věřím, že kompetentní lidé se k tomu vyjádří. Sparta, Litvínov, tam jsme po zásluze prohráli. Včera to soupeře nakoplo a mě položilo po první třetinu."

Rozhodca Husička predviedol faul na hokej, tvrdí Lašák

29. ledna 2008 v 16:08 | zuzu25ka |  ♥články♥
Článok zo stránky www.hokej.sk
Hokejisti Pardubíc prehrali v nedeľu v Prahe so Slaviou 2:5 a opäť sa im o niečo vzdialil postup do play off. Viac ako päť inkasovaných gólov za svojích chrbtom rozčúlilo slovenského brankára Pardubíc Jána Lašáka počínanie hlavného rozhodcu Radka Husičku.
V 8. min nariadil proti Pardubiciam trestné strieľanie za odhodenie hokejky Lašákom. To však z pohľadu slovenského brankára nebolo vôbec úmyselné. "Bola to katastrofálna chyba, úplný nezmysel z logického aj hokejového pohľadu. Prečo by mal brankár hádzať hokejku, keď má puk 30 cm od seba. Rád by som počul od rozhodcu vysvetlenie," komentoval pre idnes.cz Lašák.

Majster sveta z Göteborgu si myslí, že Husička predviedol faul na hokej. O hokejku vraj prišiel preto, že mu ju spoluhráč Nakládal omylom vyrazil z ruky, čo tiež potvrdila reportáž Českej televízie. Z nariadeného trestného strieľania Bednář zvýšil na 2:0 pre Slaviu, do konca prvej tretiny pridali domáci ešte tretí gól a napokon zvíťazili 5:2. Lašáka rozhodnutie hlavného arbitra poriadne rozhodilo, ale do debaty priamo na ľade sa s ním nechcel púšťať.
"Snažil som si zachovať chladnú hlavu. Keď sa však na to spätne pozriem, nemal som šancu chytiť ten nájazd, pretože som rozmýšľal nad niečím úplne iným. Nevedel som tú neprávosť hodiť len tak za seba," dodal Lašák.

Slovenský gólman Pardubíc musel čeliť trestnému strieľaniu už v treťom zápase v rade. A aj ten nájazd na Sparte bol podľa viacerých nariadený veľmi prísne. Pardubice strácajú na 10. priečku zaručujúcu účasť aspoň v predkole play off 8 bodov. Do konca základnej časti zostáva odohrať ešte 7 zápasov. "Zázraky sa dejú. Vlani sme strácali 13 bodov a napokon sme skončili na 2. mieste," nestráca nádej Lašák.

Video Raketovej pes

27. ledna 2008 v 17:01 | Zuzu25ka |  ♥videá♥
Tak pridávam aj to video Raketovej pes,ani som to nemusela na youtube naťahovať,lebo to tam už je:)
To video teda fakt nemá chybu!
klik sem

Sarm,august 2005

26. ledna 2008 v 12:56 | Zuzu25ka |  ♥časopisy♥
Pridala som ďalší scans z časopisu Šarm z augusta 2005.
KLIK SEM

ďalšie fotečky

26. ledna 2008 v 12:44 | Zuzu25ka |  ♥fotografie♥
Do galérie som pridala pár spoločných fotiek s Janovou "brankárskou dvojičkou" Rasťom Staňom.
klik sem

PCE prehrali s Litvínovom

26. ledna 2008 v 12:31 | Zuzu25ka |  ♥články♥
Pardubice prehrali vo štvrtok 24.januára v televíznom stretnutí s Litvínovom.Zo začiatku viedli 1:0 potom však litvínovskí hráči otočili na 2:1 a tento stav uhrali už do konca.
Góly:8:43 Kolář I (Somík) - 17:44 Černý (Benda), 20:44 Reichel (Jánský)
Strely na bránu:35:28
Diváci:7824
Fotky sú v galérii klik sem

Videoreportáž:Pardubice-Třinec

24. ledna 2008 v 13:36 | Zuzu25ka |  ♥videá♥
Na youtube som pridala videoreportáž zo zápasu Pardubice-Třinec z relácie Dohráno.
klik sem
THX rosenke:)

Prehra so Spartou

24. ledna 2008 v 11:40 | Zuzu25ka |  ♥články♥
Pardubice v utorok prehrali 44.kolo O2 extraligy so Spartou a podľahli jej jej 2:5.
Strely na bránku: 37:20
Góly:14:35 Černošek (Dragoun), 30:15 Ton z trestného střílení, 30:58 Langhammer (Jerofejevs), 39:41 Netík (Vykoukal), 57:35 Nedvěd (Netík) - 27:22 Starý (Koukal), 54:08 Cetkovský (Pucher)
Diváci: 7768
Dnes však čaká Pardubice veľmi dôležitý domáci zápas s Litvínovom,ktorý musia vyhrať:)Pripomínam,že dnes o 17:25 h ide v televízii naČT2.

Zápas v TV

22. ledna 2008 v 14:48 | Zuzu25ka |  ♥články♥
Vo štvrtok,24.januára 2008 odvysiela česká televízna stanica ČT2 dohrávku medzi HC Moeller Pardubice a HC Litvínov.Relácia Buly začne o 17:15 a samostatné stretnutie o 17:25:)Nezabudnite pozerať:)
HC Moeller Pardubice Moeller Pardubice HC Litvínov Litvínov

Video:Fun rádio-S Lašákom v posteli

21. ledna 2008 v 21:29 | Zuzu25ka |  ♥videá♥
No pridala som na youtube spomínané video z Fun rádia,kde bol Jano ako hosť.
Vymysleli tam takú súťaž "S Lašákom v posteli"-šlo tam o to,že k výhercovi sms
hlasovania príde Jano priamo do postele:D Samozrejme za sprievodu kamier.
Je to úplne haluzné video,určite pozrite:D KLIKNI TU


Zlatá päťka 3.časť

21. ledna 2008 v 15:08 | Zuzu25ka |  ♥fotografie♥
Pridala som do galérie zvyšných 7 strán
z knihy Zlatá päťka klik sem
Večer pridám ešte na youtube jedno super video:)

Opäť výhra:)

20. ledna 2008 v 21:40 | Zuzu25ka |  ♥články♥
pce4:2
(0:2, 0:0, 4:0)
tri
Dnes o 17:00 hodine odohrali Pardubice 43.kolo O2 extraligy s Třincom,a opäť víťazne.
PCE najprv prehrávali 0:2 no nakoniec zápas otočili do víťazného konca na stav 4:2,čo
je úplne super:)Jano musel čeliť 30 strelám,zatiaľ čo hráči Pardubíc ich vyslali až 46.
PCE sa tak dostali v tabuľke z 12 na 11.miesto.Na stretnutie prišiel opäť veľký počet
divákov-9105.

Profil

20. ledna 2008 v 17:08 | Zuzu25ka |  ♥Profil♥
Povolanie:hokejový brankár
Klub:HC Moeller Pardubice
Hokejka:L
Prvý klub: HKM Zvolen
Dátum narodenia: 10.apríla 1979
Miesto narodenia:Zvolen
Výška:183cm
Váha:95 kg
Rodinný stav:ženatý,manželka Andrea
deti Ján(5),Lillian(2)
Obľúbený klub NHL:Florida
Obľúbený extraligový súper:To je jedno
Neobľúbený etraligový súper:Vsetín vonku
Najobľúbenejšia reštaurácia:Gallera
Najobľúbenejšie jedlo:cestoviny
Najobľúbenejší nápoj:voda
Najobľúbenejšia hudba:všetko okrem jazzu
Najobľúbenejšia farba:nemám
Najobľúbenejší film:dobré komédie
Najobľúbenejší časopis:Stuff,T3
Najobľúbenejšia dovolenka: pri mori
Najobľúbenejší spôsob odpočinku:rodina,film,kniha
Najobľúbenejší šport(okrem hokeja):Paintball

Doplnené fotky

19. ledna 2008 v 21:05 | Zuzu25ka |  ♥fotografie♥
Doplnila som do zložky ďalších 14 fotiek zo včerajšieho
zápasu,sú fakt v super kvalite!klik
Zo stránky www.fotokraus.cz

Mamina

19. ledna 2008 v 12:48 | Zuzu25ka |  ♥časopisy♥
Do galérie som pridala ďalší preskenovaný časopis "Mamina"
kde je rozhovor s Janovou manželkou Andreou.:)Rozhovor je z
marca 2006.
KLIK SEM
Ďakujem rosenke,ktorá mi to poslala.:)

Fotky zo zápasu

19. ledna 2008 v 12:35 | Zuzu25ka |  ♥fotografie♥
Pridala som pár fotiek do galérie zo včerajšieho
zápasu s Českými Budejovicami.klik sem